Akademia w Eterze

akademia w eterze

Akademia w Eterze – idea i zasady akcji

Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW jest pierwszą i jedyną w Polsce jednostką naukową, której działalność badawcza i dydaktyczna koncentruje się wyłącznie na trzech dyscyplinach, definiujących współczesną komunikację międzyludzką: naukach o mediach, informatologii i bibliologii. WDIB UW to także najmłodszy wydział na Uniwersytecie Warszawskim: działalność rozpoczął zaledwie 1 września 2016 r. Należy jednak zaznaczyć, że – będąc jednostką innowacyjną w obszarze dydaktyki czy organizacji – czerpie z długoletniej, uniwersyteckiej tradycji nauczania kierunkowego z zakresu dziennikarstwa, medioznawstawa, informacji i księgoznawstwa.

Mając na uwadze realia współczesnego rynku pracy, a także potrzebę wzmacniania zainteresowań społecznych i zawodowych młodych osób, zainicjowaliśmy akcję edukacyjną, organizowaną we współpracy z Akademickim Radiem Kampus 97,1 FM. Jej głównym celem pozostaje aktywizacja młodych ludzi, polegająca na wspieraniu rozwoju ich praktycznych umiejętności przez przekazanie im konkretnej wiedzy i udostępnienie im prawdziwych, profesjonalnych narzędzi komunikacyjnych (praca w studio radiowym, sprzęt radiowy, szkolenia z dziennikarstwa i reporterstwa). „Akademia w Eterze” nie ma masowego charakteru, a jej przebieg uzależniony jest od preferencji i potrzeb uczniów oraz kadry władz współpracujących z nami szkół średnich.

 

Akademia w Eterze, styczeń 2017 - XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego

„Akademia w Eterze” ruszyła z początkiem stycznia 2017 r. Przez cały miesiąc uczniowie z warszawskiego XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego spotykali się z przedstawicielami Akademickiego Radia Kampus, gdzie uczyli się praktycznego fachu dziennikarskiego.

 

Finał akcji odbędzie się już 3 lutego 2017 r. Wtedy pojawimy się w Liceum wraz z wybranymi wykładami oraz mobilnym studiem radiowym. 

Fotorelacja - zdjęcia dr Anna Jupowicz-Ginalska

 

Spot radiowy zapowiadający finał akcji

Oto program wydarzenia:

Wykłady, sala 18

 • 9.05 – 9.50             Informacje o Wydziale, zapowiedź wykładów, dr Anna Jupowicz-Ginalska
 • 10.05 – 10.50        Polszczyzna niecenzuralna, dr Krzysztof Kaszewski
 • 11.00 – 11.45         Myślisz, że kupujesz to, co chcesz? Kupujesz, co chcemy, żebyś kupił! dr Anna Mierzecka, dr Andrius Suminas
 • 11.55 – 12.40         Książka i czytanie w memach internetowych, dr Mikołaj Ochmański
 • 13.05 – 13.50        Technologie ubieralne, dr Anna Jupowicz-Ginalska
 • 14.00 – 14.45        Spotkanie z Samorządem Studentów WDIB.

Akademickie Radio Kampus, w holu na 1 piętrze

 • 10.00 - 11.00          Przybywamy
 • 11.00 - 13.00          Audycja na żywo
 • 13.00 - 14.00          Żegnamy się

 

Zapraszamy bardzo serdecznie do aktywnego udziału w naszej akcji!

http://www.wdib.uw.edu.pl

https://www.facebook.com/WDIB.UW/

W załącznikach u dołu strony zamieszczamy:

 1. Mechanikę akcji – podstawowe założenia;
 2. Ramowy program zajęć z Akademickim Radiem Kampus;
 3. Zajęcia z wykładowcami WDIB UW;
 4. Plakat akcji.