Koła naukowe

Koło naukowe – PHOTOBOOK

W trakcie spotkań przede wszystkim wykonujemy i omawiamy zdjęcia. Organizujemy wystawy stałe i czasowe. Ponadto bierzemy udział w warsztatach i prelekcjach, dzięki czemu pogłębiamy specjalistyczną wiedzę na temat fotografii. Poza spotkaniami organizujemy plenery i wyjazdy fotograficzne. Bierzemy też udział w ogólnopolskich studenckich konferencjach naukowych. W naszej pracy korzystamy z serwisów internetowych służących do gromadzenia i udostępniania zdjęć, takich jak Flickr. Interesujemy się ponadto digitalizacją tekstu i grafiki.

Opiekun naukowy: dr Adam Nowak
www: http://www.flickr.com/groups/kfiinisb/
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Koło naukowe studentów Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych

Obok tradycyjnych form działalności, takich jak wyjazdy naukowe i własna działalność badawcza studentów, Koło Naukowe IINISB prowadzi stałą współpracę z kilkoma instytucjami krajowymi i zagranicznymi. Do najważniejszych wieloletnich partnerów Koła należą: Biblioteka OO. Paulinów w Krakowie oraz Książnica Miejska i Biblioteka Tschammerów w Cieszynie. Od 1991 r. studenci IINSB utrzymują także stałą współpracę ze studentami Fachhochschule Hannover, Fachbereich Information – und Kommunikationswesen, Faculteit Institut Informatica en Informatie Management of Saxion Hogeschool Ijselland (Holandia) oraz Komunikacijos Faculteto Vilniaus Universiteto. W ciągu ostatnich lat w działalności Koła Naukowego IINiSB aktywny udział wzięło kilkudziesięciu studentów reprezentujących różne lata i etapy studiów.

Opiekun naukowy: dr Michał Zając
www: http://kniinisb.wordpress.com
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.