Prowadzący

dr Monika Kożdoń-Dębecka - koordynator specjalizacji telewizyjnej

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka OSA UW. W 2014 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską pt. „Rola narzędzi internetowych w prezydenckich kampaniach wyborczych w latach 2000-2012”. W latach 1998 - 2009 pracowała w charakterze reportera/redaktora w następujących programach telewizyjnych i redakcjach prasowych: „Informacje” TV Polsat, „Premierzy” TVP1, „Życie”, „Życie Warszawy”, „Panorama” TVP2. W ostatnim z programów informacyjnych TVP oprócz materiałów reporterskich, przygotowywała i prezentowała na antenie również wieczorne przeglądy prasy. W ramach specjalizacji tv prowadzi moduł: news

dr hab. Jagoda Bloch

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej, kierunek - logopedia, Podyplomowego Studium Wymowy (Akademia Teatralna), Podyplomowego Dziennego Studium Dziennikarstwa (WDiNP). Obroniła pracę doktorską pt. "Taktyki nieudzielania odpowiedzi dziennikarzom przez osoby publiczne" (2009). Członek Komisji Karty Ekranowej w TVP.

red. Anita Werner

Z TVN24 związana od początku istnienia stacji czyli od 2001 r. Na antenie TVN24 prowadzi obecnie „Fakty po południu” oraz „Fakty po Faktach”. W przeszłości współtworzyła również programy: „Damę Pik”, Serwisy informacyjne, „Poranek TVN24”, „Prosto z Polski”, „Magazyn 24 godziny”, „Raport wieczorny”, „Studio 24”, „Studio Europa” i „Wybory 2005”. Od 2004 roku (z roczną przerwą w roku 2006) prowadzi główne wydanie „Faktów”, czyli serwis informacyjny telewizji TVN. Laureatka wielu branżowych nagród m.in. Wiktorów i Mediatorów.

red. Danuta Dobrzyńska-Schimmer

Wieloletnia reporterka i prezenterka „Panoramy” TVP2, prezenterka „Teleexpresu” oraz TVP INFO, a także kierownik Redakcji Zagranicznej Telewizji Polskiej, gdzie nadzorowała pracę ponad 40 dziennikarzy i korespondentów zagranicznych. Obecnie koordynuje projekt Europe 100 z ramienia Fundacji Res Publica Nowa.

red. Kamila Tyrankiewicz

Związana z TVP od roku 2000. W trakcie kariery zawodowej przygotowywała scenariusze i realizowała reportaże filmowe, dokumentalne i publicystyczne oraz felietony i materiały informacyjne zarówno dla pierwszego jak i drugiego programu TVP a także dla TV Polonia. Pełniła funkcję redaktora planu i wydawcy studyjnych i plenerowych programów na żywo oraz redaktora planu i wydawcy transmisji wydarzeń o charakterze historycznym (świąt narodowych), kulturalnym i sportowym. W lipcu 2016 roku była członkiem zespołu TVP odpowiedzialnego za przeprowadzenie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Redaktor Kamila Tyrankiewicz realizowała także cykle dokumentalne w międzynarodowej koprodukcji w ramach Europejskiej Unii Nadawców (EBU); Od 2014 roku współpracuje także z agencją Newseria realizując wywiady o tematyce ekonomicznej.

red. Iwona Kubicz

Dziennikarka radiowa i telewizyjna. Pracę dziennikarską zaczynała we Wrocławskiej Rozgłośni Polskiego Radia. W TVP2 pracowała wiele lat jako prezenterka telewizyjna. Współpracowała także z PR I Polskiego Radia w Warszawie i WTGI 61 w Philadelphii w USA. Obecnie prowadzi szkolenia dla firm i menadżerów, ucząc dobrej komunikacji i zachowania w sytuacjach kryzysowych również przed kamerą. Od kilku lat mediator w Polskim Centrum Mediacji.

red. Klaudia Kocimska

Związana z TVP od 1997 roku. Pracowała na stanowiskach reporterskich zarówno w redakcji „Panoramy” TVP2 jak i TVP Info. W latach 2008 - 2009 korespondentka TVP w USA. W TVP INFO specjalizowała się w tematyce międzynarodowej, przygotowując materiały newsowe i wydając w TVP Info programy poświęcone wydarzeniom zagranicznym. W ramach specjalizacji prowadzi moduł news.

Izabella Wiley

Od 2000 do 2012 roku I. Wiley związana była z Viacom International Media Networks (poprzednia nazwa MTV Networks Polska). Była jedną z kluczowych osób uruchamiających stację MTV Polska. Zanim w 2005 roku została dyrektorem generalnym MTV Networks Polska odpowiadała za obszary marketingu, reklamy, sponsoringu, komunikacji oraz mediów cyfrowych w spółce, m.in. na stanowisku szefa marketingu. Od 2007 roku Izabella Wiley równorzędnie pełniła także funkcję wiceprezesa w strukturach Viacom International Media Networks. Poza polskimi stacjami spółki zarządzała też jej kanałami w krajach nadbałtyckich i na Ukrainie. Obecnie kieruje polskim oddziałem A+E Networks UK. W ramach specjalizacji tv prowadzi moduł: formatowanie programów.

red. Jarosław Gugała

W latach 1990 - 1999 red. Gugała związany był z Telewizją Polską („Wiadomości”, „W centrum uwagi”). W 1992 r. objął w tej instytucji medialnej funkcję dyrektora I programu TVP, a następnie dyrektora TAI TVP. W 1999 r. został powołany na stanowisko ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego w Urugwaju. Urząd ten sprawował do 2003 r. Po zakończeniu działalności w dyplomacji rozpoczął pracę w komercyjnej stacji telewizyjnej Polsat jako prezenter i wydawca programu „Informacje”, a następnie „Wydarzenia”. We wrześniu 2007 objął stanowisko szefa tego programu. Od 2008 r. pracuje też w Polsat News jako prowadzący, m.in. magazyny „Gość Wydarzeń” i „Wydarzenia Opinie Komentarze”. Od lutego 2011 do sierpnia 2012 zajmował w strukturach grupy Polsat stanowisko dyrektora Pionu Informacji i Publicystyki.

red. Dariusz Łukawski

Przez 25 lat pracował w TVP, gdzie między innymi był reporterem, wydawcą, prezenterem i redaktorem naczelnym „Panoramy”. Wspólnie z Tadeuszem Moszem prowadził program ekonomiczny „PLUS-MINUS”. Przez ostatnie 10 lat kierował i współtworzył publicystykę w TVP2, nadzorując między innymi takie programy jak „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, „Konfrontacje” Sylwestra Latkowskiego, „Linia Specjalna” Barbary Czajkowskiej oraz „Tomasz Lis na Żywo”. Z ramienia TVP odpowiadał za organizację ostatnich 10 Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uruchomił cykl reportaży „Młodzi Twórcy Mistrzom”, gdzie adepci reżyserii kręcili portrety wybitnych polskich naukowców (projekt powstał we współpracy TVP 2 z FNP i Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego). Jest też współtwórcą programu reporterskiego „Pożyteczni.pl” przedstawiającego organizacje pożytku publicznego. Obecnie, wykorzystuje doświadczenie prowadząc wykłady, szkolenia oraz indywidualne treningi medialne.

red. Jacek Piotrowski

Od roku 1973 red. Piotrowski pisał scenariusze i reżyserował widowiska teatralne i kabaretowe. W latach 1994 - 2002 pracował w TVP jako redaktor, producent, autor filmów dokumentalnych, widowisk i programów publicystycznych. Następnie do roku 2005 był zastępca dyrektora Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych TVP S.A. Redaktor J. Piotrowski w okresie od 1992 do 94 pełnił również funkcję szefa informacji Polskiego Radia (twórca, redaktor naczelny Naczelnej Redakcji Informacji Polskiego Radia, obecnie Informacyjna Agencja Radiowa – IAR). Od czerwca 2016 jest członkiem Komisji Etyki Dziennikarskiej TVP.

dr Sebastian Strzelecki

Doktor nauk humanistycznych, operator obrazu, inżynier studia WDIB UW, nauczyciel akademicki. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Ryszarda Kluszczyńskiego pt.: Efekty interfejsu. Recepcja ekranowa hipertekstów literackich przygotował i obronił na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego 2007. Stypendysta DAAD w Instytucie Teorii Komunikacji na uniwersytecie w Monastyrze u prof. S.J. Schmidta (2004/2005). Autor zdjęć do filmu „Zakopiańczycy” Jerzego Porębskiego, do reportaży telewizyjnych i filmów promocyjnych m.in. z Palestyny, USA, Rosji, Etiopii. Operator obrazu telewizji informacyjnej w latach 2007-2017. Uczestnik warsztatów realizacji oświetlenia w filmie z Ryszardem Lenczewskim; warsztatów narracji dokumentalnej z Maciejem Drygasem (TVN Media School, New Media Impact). W latach 2005/2006 nauczyciel akademicki w Instytucie Dziennikarstwa i Mediów Cyfrowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Edukacji we Wrocławiu.

inż. Witold Baszyński

W 2007 roku ukończył studia licencjackie na Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie na kierunku: sztuka operatorska. W 2011 roku uzyskał kwalifikacje inżyniera telewizji i radia, kończąc Narodowy Uniwersytet Lotnictwa w Kijowie na kierunku: Urządzenia łączności; radio i telewizja. W 2015 roku ukończył studia podyplomowe na Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie na kierunku: reżyseria kina i telewizji uzyskując tytuł magistra. Pracę rozpoczął jeszcze podczas studiów (w 2005 roku) w serwisie informacyjnym ogólnokrajowej stacji telewizyjnej Inter na stanowisku operatora obrazu. W ramach działania własnej firmy Film Television Technology zajmował się produkcją programów lifestylowych, talk show, reality show, talent show dla czołowych stacji telewizyjnych na Ukrainie. Od 2011, po przeprowadzce do Polski, podjął współpracę m.in. ze stacją telewizyjną Superstacja. Od 2012 roku jest Inżynierem i operatorem w studiu telewizyjnym na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dariusz Kulicki
Absolwent Politechniki Szczecińskiej. Związany z Telewizją Polską od 1992 roku. W latach 2010-2013 szef wydziału postprodukcji TAI. Słuchacz Łódzkiej Szkoły Filmowej i Camerimage Film School w szczególności wykładowców: reżysera filmów dokumentalnych Macieja Drygasa i montażystki Doroty Wardęszkiewicz.
Ostatni montażysta Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego, m.in. film „Ballada o prawdziwym kłamstwie” – nagrodzony przez SDP nagrodą im. Macieja Łukasiewicza (2008)
Montażysta nagradzanych filmów, m.in.:
„Do zobaczenia” – reż. Grzegorz Fedorowski
"Na górze" – reż. Grzegorz Fedorowski
"Nareszcie Sobota" – magazyn cykliczny reż. Małgorzata Gwiazda-Elmerych
Obecnie freelancer na rynku mediów, współpracuje ze stacjami telewizyjnymi: TVP, TVN, TTV, Domo+, HGTV, Studiomed i innymi.

Adam Michalski
absolwent kierunku: Historia na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni wydawca programów w TVN24. Podczas specjalizacji tv prowadzi zajęcia w ramach modułu: program informacyjny/publicystyczny.