Prowadzący

dr Monika Kożdoń-Dębecka – koordynator specjalizacji telewizyjnej

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską pt. „Rola narzędzi internetowych w prezydenckich kampaniach wyborczych w latach 2000-2016”. W latach 1998– 2009 pracowała w charakterze reportera/redaktora w następujących programach telewizyjnych i redakcjach prasowych: „Informacje” TV Polsat, „Premierzy” TVP1, „Życie”, „Życie Warszawy”, „Panorama” TVP2. W ostatnim z programów informacyjnych TVP oprócz materiałów reporterskich, przygotowywała i prezentowała na antenie również wieczorne przeglądy prasy.

dr Jagoda Bloch

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej, kierunek – logopedia, Podyplomowego Studium Wymowy (Akademia Teatralna), Podyplomowego Dziennego Studium Dziennikarstwa (WDiNP). Obroniła pracę doktorską pt. „Taktyki nieudzielania odpowiedzi dziennikarzom przez osoby publiczne” (2009). Członek Komisji Karty Ekranowej w TVP.

red. Kamila Tyrankiewicz

Związana z TVP od roku 2000. W trakcie kariery zawodowej przygotowywała scenariusze i realizowała reportaże filmowe, dokumentalne i publicystyczne oraz felietony i materiały informacyjne zarówno dla pierwszego jak i drugiego programu TVP a także dla TV Polonia. Pełniła funkcję redaktora planu i wydawcy studyjnych i plenerowych programów na żywo oraz redaktora planu i wydawcy transmisji wydarzeń o charakterze historycznym (świąt narodowych), kulturalnym i sportowym. W lipcu 2016 roku była członkiem zespołu TVP odpowiedzialnego za przeprowadzenie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Redaktor Kamila Tyrankiewicz realizowała także cykle dokumentalne w międzynarodowej koprodukcji w ramach Europejskiej Unii Nadawców (EBU); Od 2014 roku współpracuje także z agencją Newseria realizując wywiady o tematyce ekonomicznej.

red. Szymon Jacyniak

W trakcie kariery zawodowej pracował jako reporter, redaktor, wydawca serwisów informacyjnych i programów publicystycznych oraz operator kamery. Współpracował między innymi z TVP i Superstacją. Od wielu lat pracuje także jako montażysta – nie tylko dla telewizji. Na koncie ma wiele produkcji zrealizowanych dla firm producenckich i agencji PR. Od niedawna zajmuje się również wdrażaniem projektów internetowych.

red. Dariusz Łukawski

Przez 25 lat pracował w TVP, gdzie między innymi był reporterem, wydawcą, prezenterem i redaktorem naczelnym „PANORAMY”. Wspólnie z Tadeuszem Moszem prowadził program ekonomiczny PLUS-MINUS. Przez ostatnie 10 lat kierował i współtworzył publicystykę w TVP2, nadzorując między innymi takie programy jak „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, „Konfrontacje” Sylwestra Latkowskiego, „Linia Specjalna” Barbary Czajkowskiej oraz „Tomasz Lis na Żywo”. Z ramienia TVP odpowiadał za organizację ostatnich 10 Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uruchomił cykl reportaży „Młodzi Twórcy Mistrzom”, gdzie adepci reżyserii kręcili portrety wybitnych polskich naukowców ( projekt powstał we współpracy TVP 2 z FNP i Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego). Jest też współtwórcą programu reporterskiego „Pożyteczni.pl” przedstawiającego organizacje pożytku publicznego. Obecnie, wykorzystuje doświadczenie prowadząc wykłady, szkolenia oraz indywidualne treningi medialne

Dr Juliusz Michał Maliszewski

Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce posiadający również tytuł MBA. Wieloletni dziennikarz i menedżer w mediach publicznych, dyplomata. W latach 2011 – 2016 dyrektor-redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy w Polskim Radio S.A. W okresie 2014 – 2016 członek Rady Nadzorczej TVP.

red. Iwona Kubicz

Dziennikarka radiowa i telewizyjna. Pracę dziennikarską zaczynała we Wrocławskiej Rozgłośni Polskiego Radia. W TVP2 pracowała wiele lat jako prezenterka telewizyjna. Współpracowała także z PR I Polskiego Radia w Warszawie i WTGI 61 w Philadelphii w USA. Obecnie prowadzi szkolenia dla firm i menadżerów, ucząc dobrej komunikacji i zachowania w sytuacjach kryzysowych również przed kamerą. Od pięciu lat mediator w Polskim Centrum Mediacji.

red. Jacek Piotrowski

Od roku 1973 pisał scenariusze i reżyserował widowiska teatralne i kabaretowe. W latach 1994 – 2002 pracował w TVP jako redaktor, producent, autor filmów dokumentalnych, widowisk i programów publicystycznych. Następnie do roku 2005 był zastępca dyrektora Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych TVP S.A. Redaktor J. Piotrowski w okresie od 1992 do 94 pełnił również funkcję szefa informacji Polskiego Radia (twórca, redaktor naczelny Naczelnej Redakcji Informacji Polskiego Radia, obecnie Informacyjna Agencja Radiowa – IAR). Od czerwca 2016 jest członkiem Komisji Etyki Dziennikarskiej TVP.

red. Tymon Derk

Od 1971 do 2012roku pracował w pionie techniczno-realizacyjnym TVP i w „Akademii Telewizyjnej” w TVP. Pocżąwszy od 2013 roku do dziś pozostaje współpracownikiem TVP. W latach 1994 – 2012 brał udział w pracach organizacji nadawców europejskich EBU (European Broadcasting Union) w specjalistycznych grupach  G4 (Video Origination Equipment) i P/NLE (Non Linear Editing) jako członek grupy ekspertów Europejskiej Unii Telewizyjnej. W latach 2006 – 2008 był członkiem technicznego komitetu zarządzającego PMC (Production Manegement Committe) EBU a w latach 2007 -2009 wchodził w skład „Task Force for Sync and Time”- wspólnej grupy organizacji SMPTE/EBU czyli światowych ekspertów telewizyjnych opracowujących nowy standard telewizyjny.

red. Klaudia Kocimska

Związana z TVP od 1997 roku. Pracowała na stanowiskach reporterskich zarówno w redakcji ”Panoramy” TVP2 jak i TVP Info. W latach 2008 -2009 korespondentka TVP w USA. Obecnie specjalizuje się w tematyce międzynarodowej, przygotowując materiały newsowe i wydając w TVP Info programy poświęcone wydarzeniom zagranicznym.