Prowadzący

dr Monika Kożdoń-Dębecka - koordynator specjalizacji telewizyjnej

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka OSA UW. W 2014 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską pt. „Rola narzędzi internetowych w prezydenckich kampaniach wyborczych w latach 2000-2012”. W latach 1998 - 2009 pracowała w charakterze reportera/redaktora w następujących programach telewizyjnych i redakcjach prasowych: „Informacje” TV Polsat, „Premierzy” TVP1, „Życie”, „Życie Warszawy”, „Panorama” TVP2. W ostatnim z programów informacyjnych TVP oprócz materiałów reporterskich, przygotowywała i prezentowała na antenie również wieczorne przeglądy prasy. W ramach specjalizacji tv prowadzi moduł: news

dr hab. Jagoda Bloch

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej, kierunek - logopedia, Podyplomowego Studium Wymowy (Akademia Teatralna), Podyplomowego Dziennego Studium Dziennikarstwa (WDiNP). Obroniła pracę doktorską pt. "Taktyki nieudzielania odpowiedzi dziennikarzom przez osoby publiczne" (2009). Członek Komisji Karty Ekranowej w TVP.

red. Anita Werner

Z TVN24 związana od początku istnienia stacji czyli od 2001 r. Na antenie TVN24 prowadzi obecnie „Fakty po południu” oraz „Fakty po Faktach”. W przeszłości współtworzyła również programy: „Damę Pik”, Serwisy informacyjne, „Poranek TVN24”, „Prosto z Polski”, „Magazyn 24 godziny”, „Raport wieczorny”, „Studio 24”, „Studio Europa” i „Wybory 2005”. Od 2004 roku (z roczną przerwą w roku 2006) prowadzi główne wydanie „Faktów”, czyli serwis informacyjny telewizji TVN. Laureatka wielu branżowych nagród m.in. Wiktorów i Mediatorów.

red. Danuta Dobrzyńska-Schimmer

Wieloletnia reporterka i prezenterka „Panoramy” TVP2, prezenterka „Teleexpresu” oraz TVP INFO, a także kierownik Redakcji Zagranicznej Telewizji Polskiej, gdzie nadzorowała pracę ponad 40 dziennikarzy i korespondentów zagranicznych. Obecnie koordynuje projekt Europe 100 z ramienia Fundacji Res Publica Nowa.

red. Kamila Tyrankiewicz

Związana z TVP od roku 2000. W trakcie kariery zawodowej przygotowywała scenariusze i realizowała reportaże filmowe, dokumentalne i publicystyczne oraz felietony i materiały informacyjne zarówno dla pierwszego jak i drugiego programu TVP a także dla TV Polonia. Pełniła funkcję redaktora planu i wydawcy studyjnych i plenerowych programów na żywo oraz redaktora planu i wydawcy transmisji wydarzeń o charakterze historycznym (świąt narodowych), kulturalnym i sportowym. W lipcu 2016 roku była członkiem zespołu TVP odpowiedzialnego za przeprowadzenie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Redaktor Kamila Tyrankiewicz realizowała także cykle dokumentalne w międzynarodowej koprodukcji w ramach Europejskiej Unii Nadawców (EBU); 

red. Klaudia Kocimska

Związana z TVP od 1997 roku. Pracowała na stanowiskach reporterskich zarówno w redakcji „Panoramy” TVP2 jak i TVP Info. W latach 2008 - 2009 korespondentka TVP w USA. W TVP INFO specjalizowała się w tematyce międzynarodowej, przygotowując materiały newsowe i wydając w TVP Info programy poświęcone wydarzeniom zagranicznym. W ramach specjalizacji prowadzi moduł news.

Izabella Wiley

Od 2000 do 2012 roku I. Wiley związana była z Viacom International Media Networks (poprzednia nazwa MTV Networks Polska). Była jedną z kluczowych osób uruchamiających stację MTV Polska. Zanim w 2005 roku została dyrektorem generalnym MTV Networks Polska odpowiadała za obszary marketingu, reklamy, sponsoringu, komunikacji oraz mediów cyfrowych w spółce, m.in. na stanowisku szefa marketingu. Od 2007 roku Izabella Wiley równorzędnie pełniła także funkcję wiceprezesa w strukturach Viacom International Media Networks. Poza polskimi stacjami spółki zarządzała też jej kanałami w krajach nadbałtyckich i na Ukrainie. Obecnie kieruje polskim oddziałem A+E Networks UK. W ramach specjalizacji tv prowadzi moduł: formatowanie programów.

red. Jarosław Gugała

W latach 1990 - 1999 red. Gugała związany był z Telewizją Polską („Wiadomości”, „W centrum uwagi”). W 1992 r. objął w tej instytucji medialnej funkcję dyrektora I programu TVP, a następnie dyrektora TAI TVP. W 1999 r. został powołany na stanowisko ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego w Urugwaju. Urząd ten sprawował do 2003 r. Po zakończeniu działalności w dyplomacji rozpoczął pracę w komercyjnej stacji telewizyjnej Polsat jako prezenter i wydawca programu „Informacje”, a następnie „Wydarzenia”. We wrześniu 2007 objął stanowisko szefa tego programu. Od 2008 r. pracuje też w Polsat News jako prowadzący, m.in. magazyny „Gość Wydarzeń” i „Wydarzenia Opinie Komentarze”. Od lutego 2011 do sierpnia 2012 zajmował w strukturach grupy Polsat stanowisko dyrektora Pionu Informacji i Publicystyki.

red. Dariusz Łukawski

Przez 25 lat pracował w TVP, gdzie między innymi był reporterem, wydawcą, prezenterem i redaktorem naczelnym „Panoramy”. Wspólnie z Tadeuszem Moszem prowadził program ekonomiczny „PLUS-MINUS”. Przez ostatnie 10 lat kierował i współtworzył publicystykę w TVP2, nadzorując między innymi takie programy jak „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, „Konfrontacje” Sylwestra Latkowskiego, „Linia Specjalna” Barbary Czajkowskiej oraz „Tomasz Lis na Żywo”. Z ramienia TVP odpowiadał za organizację ostatnich 10 Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uruchomił cykl reportaży „Młodzi Twórcy Mistrzom”, gdzie adepci reżyserii kręcili portrety wybitnych polskich naukowców (projekt powstał we współpracy TVP 2 z FNP i Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego). Jest też współtwórcą programu reporterskiego „Pożyteczni.pl” przedstawiającego organizacje pożytku publicznego. Obecnie, wykorzystuje doświadczenie prowadząc wykłady, szkolenia oraz indywidualne treningi medialne.

red. Adam Michalski

Dziennikarz i wydawca w TVN24. W zawodzie od ponad 20 lat. Pracował w polskim oddziale BBC, Inforadiu, TOK FM.

W "starym" TOK FM (radiu o formacie News and Talk) wydawca morning show, pod koniec pełnił obowiązki dyrektora programowego stacji. W "nowym" TOK FM (radio informacyjne) współtwórca i wydawca porannego programu (nadawanego przez stację od kilkunastu lat). W pierwszej odsłonie telewizji Puls wydawca codziennego wieczornego Talk-show.

W TVN24 od września 2001. Współtwórca i wydawca Poranka w TVN24, Wstajesz i Wiesz i Teleserwisu. Wydawca Weekendu, Dnia po Dniu, Polski i Świata. Obecnie wydawca anteny w Dniu na Żywo.

Absolwent historii na wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego.

red. Michał Giersz

Były dziennikarz telewizji Polsat, gospodarz programu Nowy Dzień z Polsat News, reporter. Skoncentrowany na sprawach politycznych, gospodarczych, społecznych i zagadnieniach międzynarodowych. Relacjonował m.in. referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, brytyjskie wybory w 2017 roku i unijne szczyty w Brukseli. Uczestnik programu stypendialnego Edwarda R. Murrowa w ramach International Visitor Leadership Program organizowanego przez Departament Stanu USA, a także szeregu spotkań poświęconych umowie TTIP, przygotowanych przez ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Sztokholmie.
Do 2015 roku związany z kanałem TVP INFO, a w latach 2006 - 2010 - reporter Programu 3 Polskiego Radia. Przygotowywał materiały i relacje z Klagenfurtu w czasie Euro 2008 w Austrii, nowojorskiego Uniwersytetu Columbia w ramach akcji Trójka Przekracza Granice oraz festiwali OFF i Open'er.

red. Marta Budzyńska - Giersz

Marta Budzyńska - przygodę z dziennikarstwem zaczęła w 2004 roku w redakcji Sygnałów Dnia Programu 1 Polskiego Radia. W 2007 roku wygrała konkurs na prezenterów i reporterów powstającego kanału informacyjnego Telewizji Polskiej- TVP Info. W Telewizji Publicznej pracowała 10 lat - w redakcji Panoramy TVP2, TVP Info, redakcji zagranicznej i "Wiadomościach". Prowadziła przedpołudniowe wydania "Panoramy" i "Wiadomości", serwisy informacyjne,programy o tematyce zagranicznej (Info Świat, Extra Świat) i rolniczej (Europabez miedzy). Przygotowywała materiały reporterskie i relacje na żywo z kraju i zagranicy. Od 2017 roku pracuje w Polsat News. Przygotowywała materiały reporterskie do Wydarzeń, prowadziła serwisy informacje, "Nowy Dzień z Polsat News", program specjalny „Ameryka wybiera”, a obecnie program reportażowy„Raport”.
Absolwentka kierunku Stosunki Międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej i studiów podyplomowych z Analizy Bezpieczeństwa i Zagrożeń Terrorystycznych Collegium Civitas.

dr Sebastian Strzelecki

Doktor nauk humanistycznych, operator obrazu, inżynier studia WDIB UW, nauczyciel akademicki. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Ryszarda Kluszczyńskiego pt.: Efekty interfejsu. Recepcja ekranowa hipertekstów literackich przygotował i obronił na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego 2007. Stypendysta DAAD w Instytucie Teorii Komunikacji na uniwersytecie w Monastyrze u prof. S.J. Schmidta (2004/2005). Autor zdjęć do filmu „Zakopiańczycy” Jerzego Porębskiego, do reportaży telewizyjnych i filmów promocyjnych m.in. z Palestyny, USA, Rosji, Etiopii. Operator obrazu telewizji informacyjnej w latach 2007-2017. Uczestnik warsztatów realizacji oświetlenia w filmie z Ryszardem Lenczewskim; warsztatów narracji dokumentalnej z Maciejem Drygasem (TVN Media School, New Media Impact). W latach 2005/2006 nauczyciel akademicki w Instytucie Dziennikarstwa i Mediów Cyfrowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Edukacji we Wrocławiu.

inż. Witold Baszyński

W 2007 roku ukończył studia licencjackie na Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie na kierunku: sztuka operatorska. W 2011 roku uzyskał kwalifikacje inżyniera telewizji i radia, kończąc Narodowy Uniwersytet Lotnictwa w Kijowie na kierunku: Urządzenia łączności; radio i telewizja. W 2015 roku ukończył studia podyplomowe na Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie na kierunku: reżyseria kina i telewizji uzyskując tytuł magistra. Pracę rozpoczął jeszcze podczas studiów (w 2005 roku) w serwisie informacyjnym ogólnokrajowej stacji telewizyjnej Inter na stanowisku operatora obrazu. W ramach działania własnej firmy Film Television Technology zajmował się produkcją programów lifestylowych, talk show, reality show, talent show dla czołowych stacji telewizyjnych na Ukrainie. Od 2011, po przeprowadzce do Polski, podjął współpracę m.in. ze stacją telewizyjną Superstacja. Od 2012 roku jest Inżynierem i operatorem w studiu telewizyjnym na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dariusz Kulicki
Absolwent Politechniki Szczecińskiej. Związany z Telewizją Polską od 1992 roku. W latach 2010-2013 szef wydziału postprodukcji TAI. Słuchacz Łódzkiej Szkoły Filmowej i Camerimage Film School w szczególności wykładowców: reżysera filmów dokumentalnych Macieja Drygasa i montażystki Doroty Wardęszkiewicz.
Ostatni montażysta Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego, m.in. film „Ballada o prawdziwym kłamstwie” – nagrodzony przez SDP nagrodą im. Macieja Łukasiewicza (2008)
Montażysta nagradzanych filmów, m.in.:
„Do zobaczenia” – reż. Grzegorz Fedorowski
"Na górze" – reż. Grzegorz Fedorowski
"Nareszcie Sobota" – magazyn cykliczny reż. Małgorzata Gwiazda-Elmerych
Obecnie freelancer na rynku mediów, współpracuje ze stacjami telewizyjnymi: TVP, TVN, TTV, Domo+, HGTV, Studiomed i innymi.