Proces rekrutacyjny

Na dokumentalistyce szukamy przede wszystkim autorów. Ludzi, którzy mają potrzebę ekspresji artystycznej i chcą się poświęcić tworzeniu opowieści.

Nabór na specjalność dokumentalistyka będzie się obywał w dwóch etapach.

  1. Pierwszym etapem będzie stworzenie reportażu – pisanego – do 5 stron max, ale wystarczą 3-4, albo nakręcenie kilkuminutowego reportażu audiowizualnego.  Pliki i linki będą wysyłane na e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 17.11.2019 - możliwe jest przesłanie pracy z 2-3 dniowym opóźnieniem.
  2. Następnym etapem będzie spotkanie z komisją, na którym będzie chwila rozmowy, podczas której będzie można zaprezentować swój ewentualny dorobek (z różnych dziedzin, niekoniecznie dziennikarskich), a także porozmawiać na temat literatury, reportażu, czy ogólniej: rozeznanie w kulturze. Termin spotkania zostanie podany w terminie późniejszym)

Te dwa etapy będą brane pod uwagę podczas rekrutacji. Pierwszy etap ma 50% wagi, drugi etap pozostałe 50%. Razem można uzyskać 100 punktów.

Komisja tuszy, że można być na dokumentalistyce także w kwestii rozwoju umiejętności montażu, przygotowania produkcji, sposobów opowiadania itd., i podczas rozmowy również chce, by kandydat to mógł ujawnić.

Ewentualne pytania proszę kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.