Specjalności

Kwalifikacja na specjalności prowadzone na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo

Do kwalifikacji mogą przystąpić wyłącznie studenci I roku.

Specjalność fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza

Specjalność dostępna dla studentów na studiach stacjonanrnych i niestacjonarnych I stopnia oraz stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia

Zapraszamy chętne osoby na rozmowa kwalifikacyjną. Będzie ona dotyczyła zainteresowań związanych z fotografią.

Prosimy o zaprezentowanie własnych zdjęć wykonanych dowolnym narzędziem fotograficznym (aparat fotograficzny - cyfrowy lub telefon komórkowy).
 
Dla usprawnienia przeglądu prosimy o przygotowanie plików w rozdzielczości ekranowej, ponumerowanych zgodnie z kolejnością pokazu, zapisanych na pendrive.
 
Kandydatów prosimy o rejestrację do 2 grudnia na adres mailowy: fotografiauw@uw.edu.pl określając tryb studiów ( I, II stopień, stacjonarne, zaoczne).
 
Miejsce i dokładna godzina spotkania będzie podana indywidualnie drogą mailową.
 
Harmonogram rozmów:
 
I stopień stacjonarne
6.12 od godz 11:15

I stopień zaoczne
5.12 od godz 11:00

II stopień stacjonarne
8.12 od godz 11:15

II stopień zaoczne
4.12 od godz 15:30

Limit miejsc 30 miejsc.

Lista przyjęctych - stacjonanre I stopień

Lista przyjętych - stacjonanre II stopień

Lista przyjętych - niestacjonanre (zaoczne) I stopień

Lista przyjętych - niestacjonanre (zaoczne) II stopień

Specjalność public relations i marketing medialny

Specjalność dostępna dla studentów na studiach stacjonanrnych i niestacjonarnych I stopnia oraz stacjonarnych II stopnia

Studia I stopnia: stacjonarne (wtorek 30.11.2021 - online na platformie kampus) oraz niestacjonarne (zaoczne) (sobota 04.12.2021 - online na platformie kampus) - test na podstawie ogólnodostępnej literatury oraz publikacji branżowych dostępnych online.

Próg kwalifikacji: 50%.

Limit przyjęć na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych) 30 os.

Obowiązkowa rejestracja przed egzaminem - https://forms.gle/2JPNStXbnvmCEGGw8 w terminach 15-18 listopada. Po 22 listopada będą rozsyłane informacje z kolejnymi krokami.

Studia II stopnia: stacjonarne (piątek 03.12.2021) wyznaczona godzina, platforma Zoom przesłana po zakończeniu rejestracji - 20 minutowa rozmowa online oparta o pięć kryteriów oceniania:

1. Argumentacja dostania się na specjalność, czyli dlaczego kandydat chce studiować PR

2. Pytanie merytoryczne w oparciu o najnowsze informacje o branży (na podstawie ogólnodostępnej literatury oraz publikacji branżowych dostępnych online)

3. Ocena dotychczasowego dorobku zawodowego, staże, praktyki itp. (możliwość pokazania certyfikatów, rekomendacji, publikacji, itp.)

4. Sposób prezentacji i wypowiedzi

5. Krótkie zadanie do rozwiązania

Skala ocen od 0 do 5 za każde pytanie, maksymalnie 25 pkt.

Próg kwalifikacji: 50%, czyli co najmniej 13 punktów.

Limit przyjęć 30 os.

Obowiązkowa rejestracja przed rozmową - https://forms.gle/2JPNStXbnvmCEGGw8  w terminach 15-18 listopada. Po 22 listopada będą rozsyłane informacje z kolejnymi krokami.

Lista przyjęctych - stacjonanre I stopień

Lista przyjętych - stacjonanre II stopień

Lista przyjętych - niestacjonanre (zaoczne) I stopień

Specjalność dokumentalistyka. Reportaż. Film TV.

Specjalność dostępna wyłącznie dla studentów na studiach stacjonanrnych II stopnia

Data rozmowy:

24.listopada od godz. 12.00 , sala 2.04

Data wysłania materiałów: 17.listopada 2021

Prosimy o wysłanie napisanej pracy reportażowej (może być fotoreportaż lub reportaż, mniej chętnie ale dopuszczalne opowiadanie) o objętości do kilku stron (na jej podstawie będziemy rozmawiać) lub krótkiej formy wideo - oraz linku do portfolio (kilka slajdów w prezentacji „o mnie” - do której będzie link. To powinno być naprawdę kilka poglądowych slajdów, a nie tzw. teczka). Pliki - te w linkach - podpisujemy imieniem i nazwiskiem (może być link do dokumentu gogle itp.), podobnież plik prezentacji (gdyż możliwe że będziemy je drukować d czytania). Link do filmu powinien być opisany (co przedstawia i czyjego autorstwa) Najlepiej przesyłać linki do plików w sieci - uwaga, pamiętajmy, żeby materiał oznaczony jako prywatny komisja mogła otworzyć przy pomocy linku.

Prace prosimy przesyłać do 17. listopada maksymalnie do godziny 12. Na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jeśli wiadomo, że praca będzie wysłana po później,  proszę wysłać maila z informacją o tym. Pomoże nam to wystawić listę z godzinami rozmów. Ostatecznie zostanie ona zamknięta 22. Listopada o 12.00. i jeśli zajdzie taka potrzeba również 24 listopada odbędą się rozmowy - w godzinach 12.00-17.00. Kryteria oceny prac: oceniana będzie ogólna komunikatywność, nadesłana praca, wiedza merytoryczna, rozmowa o nadesłanej pracy. Egzamin odbędzie się w Sali 2.04, a w przypadku zwiększenia zagrożenia covidowego - na platformie zoom, który będzie udostępniony przez maila wraz z listą. Rozmowa będzie trwała do 15 minut.

Możliwe są ewentualne negocjacje co do godzin, pod warunkiem, że prace zostaną wysłane do 17 listopada.. Wyniki postępowania zostaną podane wieczorem 26.11. na stronie internetowej WDIiB.

Ewentualne pytania proszę kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harmonogram kwalifikacji

Lista przyjętych - stacjonanre II stopień

Specjalność dziennikarska

Studia licencjackie (stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne)) oraz

Studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne))

Na tej specjalności nie będzie przeprowadzana kwalifikacja. Znajdą się na niej osoby, które nie chcą kandydować na wymienione powyżej specjalności oraz te, którym nie udało się dostać na pozostałe specjalności