Studenci

Autoprezentacja po polsku i angielsku

„Autoprezentacja po polsku i angielsku” 28.08.2018 r. g. 12.00-15.00 s. 100 w budynku Samorządu Studentów UW.

Nazwij swoje umiejętności i mocne strony. To pomoże Ci dobrze wypaść na rozmowie i przekonać pracodawcę do siebie. Będziemy pracować na Waszych doświadczeniach. Wykorzystamy ogłoszenia z serwisu Biura Karier. Warsztat będzie prowadzony w języku polskim i angielskim

Wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Warsztat poprowadzą:

Anna Majewska: trener, doradca zawodowy, lektor.

Monika Niepiekło: doradca kariery, trener.

Wrześniowe dyżury dr Izabeli Bogdanowicz

Wrześniowe dyżury dr Izabeli Bogdanowicz (CIUW, p. 308):
 
1) 4 i 11 (wtorki) września 2018, godz. 9.00 - 10.00;
2) 6 i 13 (czwartki) września 2018, godz. 12.00 - 13.00.  
 
Proszę o mail z datą wybranego dyżuru oraz określeniem statusu (rok studiów, kierunek, przedmiot) i problemu.

Autoprezentacja po polsku i angielsku - warsztat organizowany przez Biuro Karier

„Autoprezentacja po polsku i angielsku” 28.08.2018 r. g. 12.00-15.00 s. 100 w budynku Samorządu Studentów UW.

Nazwij swoje umiejętności i mocne strony. To pomoże Ci dobrze wypaść na rozmowie i przekonać pracodawcę do siebie. Będziemy pracować na Waszych doświadczeniach. Wykorzystamy ogłoszenia z serwisu Biura Karier. Warsztat będzie prowadzony w języku polskim i angielskim

Wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Warsztat poprowadzą:

Anna Majewska: trener, doradca zawodowy, lektor.

Monika Niepiekło: doradca kariery, trener.

Welcome Day dla długoterminowych studentów zagranicznych

Szanowni Państwo,

Welcome Point organizuje spotkania powitalne dla długoterminowych studentów zagranicznych rozpoczynających studia w roku akademickim 2018/2019.

Spotkania odbędą się 28 września 2018 r. w auli im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum. Spotkanie prowadzone w języku angielskim odbędzie się o godz. 10.00, natomiast spotkanie w języku polskim rozpocznie się o godz. 12.30. Każde z nich potrwa do dwóch godzin.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną najważniejsze informacje na temat Uniwersytetu, biur oraz możliwości, z których mogą skorzystać studenci. Uczestnicy otrzymają także pakiet powitalny i zaproszenia na wydarzenia planowane w październiku. Będzie to tez okazja do tego, żeby studenci różnych kierunków spotkali się i nawiązali kontakt.

Uprzejmie proszę o uwzględnienie wydarzenia w przygotowywanych przez Państwa Jednostki programach adaptacyjnych oraz o przekazanie informacji wszystkim studentom zagranicznym rozpoczynającym studia w roku akademickim 2018/2019.

W załączeniu przesyłam pismo Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia.

Niebawem prześlę też do wszystkich dziekanatów link do formularza rejestracyjnego na spotkanie.

Z wyrazami szacunku

Katarzyna Basisty

Kierownik

Welcome Point

Uniwersytet Warszawski
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 22 55 24 080

www.welcome.uw.edu.pl

Załączniki:
Pobierz plik (Welcome Day_wydzialy.pdf)Welcome Day_wydzialy.pdf234 kB

Rusza XVI edycja Konkursu im. Władysława Grabskiego. Zapraszamy do udziału!

Dziennikarzy przygotowujących publikacje i materiały o tematyce ekonomicznej zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepszego dziennikarza ekonomicznego.
Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł. Osoby wyróżnione w poszczególnych kategoriach otrzymają po 10 tys. zł.

Do Konkursu zgłosić się mogą autorzy i redakcje, którzy w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki, przyczyniając się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków.

Jakie prace konkursowe można zgłaszać do Konkursu?

Publikacje prasowe (w tym internetowe), audycje radiowe oraz programy telewizyjne o tematyce ekonomicznej zarówno w języku polskim, jak i angielskim, które ukazały się w mediach ogólnopolskich i lokalnych w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 30 sierpnia 2018 r.

Jakie są zasady udziału w Konkursie?

Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej i załączyć do niego pracę konkursową lub przesłać wydrukowany i wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z materiałem medialnym na adres: Narodowy Bank Polski, Departament Komunikacji i Promocji, ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa, z dopiskiem: „Konkurs im. W. Grabskiego”.

W tym roku wyjątkowa kategoria Konkursu

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowy Bank Polski postanowił uczcić to wyjątkowe wydarzenie specjalną kategorią konkursową: Osiągnięcia ostatnich 100 lat polskiej gospodarki.

Publikacje można zgłaszać w pięciu kategoriach:

1. Polityka pieniężna i stabilność finansowa,

2. Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna,

3. Felieton lub analiza,

4. Osiągnięcia ostatnich 100 lat polskiej gospodarki,

5. Problematyka regionalna.

Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2018 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.nbp.pl/grabski.

Seminarium „Nowoczesna Drukarnia”

8 lipca firma Heidelberg Polska zorganizowała w Gdańsku seminarium „Nowoczesna Drukarnia”. Seminarium było częścią projektu realizowanego w ramach  przedsięwzięcia finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.  Do udziału w seminarium zaproszono dr. hab. inż. Wiesława Cetera z katedry technologii informacyjnych mediów, który wygłosił wykład na temat wiarygodności i wartości informacji w procesach biznesowych.

III tura kwalifikacji na studia częściowe ERASMUS+ (wyjazdy w semestrze letnim 2018/2019)

UWAGA: Trzecia tura kwalifikacji na studia częściowe Erasmus + na wyjazdy w semestrze letnim 2018/2019

Szczegóły: 
- ogólne informacje o zasadach konkursu:
http://docdro.id/byVt4uA 
- miejsca dostępne dla studentów WDIB UW
http://docdro.id/GGCHm5o

UWAGA - MIEJSCA SĄ PRZYDZIELANE W KOLEJNOŚCI ZGŁOSZEŃ, NA ZASADZIE "KTO PIERWSZY TEN LEPSZY"!

Dołącz do oficjalnej grupy studentów UW!

Wszystkich studentów WDIB UW, a w szczególności przyszłych studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku.

www.facebook.com/groups/UWstudenci

Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni!

Praktyki w wydawnictwie De Gruyter

Szanowni Państwo,

zamieszczam treść oferty, którą otrzymałam z wydawnictwa De Gruyter.

Portfolio grupy wydawniczej De Gruyter obejmuje ponad 700 czasopism naukowych z obszaru nauk społecznych, humanistycznych, technicznych i przyrodniczych, publikowanych w modelu subskrypcyjnym jak i otwartego dostępu (open access). Możemy się pochwalić niemal 270 latami tradycji i globalnym zasięgiem dzięki biurom w Berlinie, Bostonie, Pekinie czy Warszawie.

Aby nasze publikacje odpowiadały zmieniającym się potrzebom świata nauki, bardzo ważnym jest dla nas jego dogłębne zrozumienie. Analizujemy informacje o prowadzonych badaniach w ramach czołowych instytucji naukowych na świecie, monitorujemy informacje o najnowszych publikacjach obejmujących całe spektrum dyscyplin naukowych. W tym właśnie celu stworzyliśmy nasz program praktyk studenckich.

Poszukujemy ambitnych i gotowych na nowe wyzwania kandydatów, dobrze posługujących się językiem angielskim i posiadających umiejętności sprawnego wyszukiwania, analizowania i kategoryzowania informacji naukowych. Nasi współpracownicy dzięki zdalnemu trybowi pracy mogą w sposób bardzo elastyczny dopasować praktykę do swoich codziennych zajęć. Praktyka jest bezpłatna, jednak najlepszym studentom oferujemy możliwość odpłatnego przedłużenia współpracy.

Więcej informacji na stronie: https://www.degruyter.com/ (strona w języku angielskim)

Swoje CV proszę kierować pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowe książki w Bibliotece WDIiB UW - maj-czerwiec 2018

Szanowni Państwo,

uprzejmie proszę o przejrzenie listy nowych książek (załącznik) i części czasopism włączonych w maju i czerwcu br. do zbiorów Biblioteki WDIiB UW. W prezentowanym zbiorze znajdują się również starsze wydania uzupełniające nasze zbiory.

z wyrazami szacunku

Elżbieta Maruszak

kierownik Biblioteki WDIiB UW

Załączniki:
Pobierz plik (Polecamy maj-czerwiec 2018.doc)Polecamy maj-czerwiec 2018.doc129 kB

Odwołany dyżur T.Kowalskiego 5 lipca!

Szanowni Państwo

ze względu na obrony prac magisterskich odwołuję dyżur 5 lipca br. Ostatnie dwa dyżury przed przerwą wakacyjną odbędą się 12 i 19 lipca o 11:30 w CIUW.

Nie jst wymagane uprzednie zgłoszenie obecności.

Tadeusz Kowalski

Uroczyste pożegnanie Absolwentów Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW – 24 września 2018

Zakonczenie2017 WDIiB Baner800x300

Szanowni Państwo!
Prof. dr hab. Janusz Adamowski, Dziekan WDIB UW, wraz z Kolegium Dziekańskim serdecznie zapraszają Absolwentów studiów I, II stopnia i studiów podyplomowych, ich Rodziny i Przyjaciół, Promotorów prac dyplomowych i wszystkich Pracowników WDIB UW
na uroczyste pożegnanie Absolwentów WDIB UW, które odbędzie się w ramach Inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego

24 września 2018 roku, Aula Starego BUWu, o godzinie 11:00
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Informacje o udziale dla Studentów w załącznikach poniżej.

Dyżury dr A. Jupowicz-Ginalskiej (aktualizacja)

Szanowni Państwo, podaję ZAKTUALIZOWANE terminy moich dyżurów w trakcie sesji. Są to:

- 29 czerwca, 12.30 - 14.00, sala -1.10
- 2 lipca, 13.00 - 14.30, sala -1.10.
Planuję także dodatkowy termin spotkania po 20.07 (dla seminarzystów), ale o szczegółach poinformuję w stosownym czasie.

Wyniki kolokwium z Języka wypowiedzi dziennikarskiej z dr doc. G. Majkowską

390509 - ndst

385097 -ndst

390291 - ndst

390769 dost

309636 dost

390683 dost

390385 dost

390418 dost

390617 dost

390668 dost+

390629 dost+

390407 dost+

372340 dost+

390825 dobry-

3900268 dobry-

390626 dobry-

390394 dobry-

390503 dobry-

390546 dobry-

390363 dobry-

390292 dobry-

390276 dobry-

390761 dobry

387378 dobry

390405 dobry

390684 dobry

390704 dobry

390823 dobry

390278 dobry

390409 dobry

390364 dobry

390387 dobry+

390275 dobry+

390411 dobry+

390598 dobry+

390677 dobry+

359264 dobry+

390404 dobry+

390416 dobry+

390286 bardzo dobry

390654 bardzo dobry

390686 bardzo dobry

390280 bardzo dobry

390353 bardzo dobry

390266 bardzo dobry!

Osoby, które nie pisały kolokwium oraz te, które otrzymały ocenę niedostateczną, zapraszam 14 września o godz. 9.00.

FIFA 18 pod lupą LBM UW!

Członkowie zespołu Laboratorium Badań Medioznawczych UW wzięli udział w ważnym wydarzeniu: połączonych konferencjach 6th Polish Eyetracking Conference & 2nd Earli SIG 27 Conference. Dr hab. Tomasz Gackowski i dr Karolina Brylska podczas prezentacji - w roli keynote speakers - przedstawili wyniki badań biometrycznych dotyczących osób grających w FIFA 18.

W projekcie realizowanym w LBM UW badacze analizują, w jaki sposób osoby grające w gry video (w tym przypadku FIFA 18) reagują na ten typ bodźca na poziomie fizjologicznym. Analizie podlegają reakcje graczy zarejestrowane podczas kluczowych momentów meczu (np. gol, cieszynka, rzut rożny, rzut karny, czerwona kartka itp.), które decydują o jego przebiegu, dynamice i – wedle hipotezy – także zaangażowaniu graczy. Podczas eksperymentu integrowane są aż cztery pomiary behawioralne i biometryczne: okulografia (analiza ruchu gałek ocznych), facetracking (analiza prawdopodobnie przeżywanych emocji odczytywanych na podstawie mikroekspresji twarzy), GSR (analiza reakcji skórno-galwanicznej) oraz EKG (analiza elektrycznej czynności mięśnia sercowego). Dzięki oprogramowaniu iMotions wszystkie pomiary są integrowane na jednej osi czasu.

Dotychczas przeprowadzone pomiary i analiza wyników pokazały, że można zróżnicować graczy wedle przynależności do grupy wiekowej (nastolatek, student, dorosły) oraz wyniku osiągniętego w meczu (zwycięzca, przegrany). Osoby przynależące do tych grup reagują w sposób do pewnego stopnia schematyczny, a różnice w reakcjach fizjologicznych pomiędzy tymi grupami są w znacznej mierze nieprzypadkowe

Projekt LBM UW wpisuje się w podejmowane coraz częściej w naukach społecznych badania nad interakcją człowieka z nowymi technologiami, wśród których gry zajmują szczególne miejsce. Powody zaangażowania graczy w podejmowanie rozgrywek, istota zjawiska immersji i wynikającej z niego pewnej izolacji człowieka stanowią interesujące wyzwanie analityczne.

Szczegółowe założenia projektu zostały opisane w poniższym abstrakcie, natomiast całe wystąpienie można obejrzeć w zamieszczonym niżej filmie.

FIFA 18 players – how do they feel and what do they see? Eyetracking, GSR/EDA, ECG, and facetracking – research reconnaissance

Video games have become popular immersive entertainment and what is more it has also been a dynamically growing business sector, likewise e-sport. Testing players engagement in a game has become an important and interesting challenge for social sciences researchers. In our experiment, we checked the physiological reactions of FIFA players during a game, especially the key parts of it.

The presentation will concern the study conducted on a group of around 60 non-professional players - men in three age groups: teenagers (14-15 y.o.), young adults (21-22 y.o.) and adults (34-35 y.o.). While respondents were playing FIFA 18 gameplay, their reactions were simultaneously measured by eyetracking, GSR, ECG and facetracking devices (all measures integrated within the iMotions’ environment). The games were held in the tournament formula which was supposed to intensify respondents’ engagement. In the study, we analyzed eye movements of the respondents, their facial expressions indicating the potentially experienced emotions, their heart rate, and galvanic skin response - all the metrics and data were gathered in the same software environment (iMotions) on the same timeline. In the course of the data analysis, special events of the match (e.g. scoring a goal, losing a goal, penalty kick, one-to-one situation with a goalkeeper, scoring in the final minutes of the game, etc.) were determined and marked on the recordings. Furthermore, the AOIs as the particularly important parts of the frames were drawn. The players presented a similar level of skills - they were non-professional players (the research team's intentional choice is to compare – in next step – these results with professional players’ measurements).

In the course of the biometric research project, which is still ongoing, researchers will seek answers to the following questions: can we determine the model reactions of non-professional players to specific situations happening during the game? Do certain elements of the game arouse greater engagement of players than other events? Is it possible to create players’ profiles by the way they look on the screen or engage in the specific moments of the game? Finally - what kind of biometric differences can we distinct comparing professional and non-professional FIFA players (which is probably the most interesting for the e-sport business)? In the conference presentation, we will discuss first part of the results of this complex research project.

Dyżury w sesji letniej, dr Izabela Bogdanowicz + drugi termin z "Kształtowanie wizerunku osoby" i TiT PR

Dyżury w sesji letniej, dr Izabela Bogdanowicz (CIUW, p. 308):
 
1) czwartek 28 czerwca, 18.00;
2) piątek, 29 czerwca, 09.00.  
 
Proszę o mail z datą wybranego dyżuru oraz określeniem statusu (rok studiów, kierunek, przedmiot) i problemu.
 
Monograf "Kształtowanie wizerunku osoby" oraz TiT PR (wykład) z dr Izabelą Bogdanowicz, 
 
2. termin: czwartek 28 czerwca, 17.00 (CIUW, p. 308).

II Konferencja Naukowa poświęcona Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku w Szczecinie, odbyła się II Konferencja Naukowa poświęcona Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Tematyka spotkania oscylowała wokół hasła „Społeczna odpowiedzialność biznesu - perspektywa zarządzania i ekonomii”. Organizatorami była Katedra Zarządzania Kapitałem Ludzkim Uniwersytetu Szczecińskiego. A udział w niej wzięła Wykładowczyni WDIB dr Agata Opolska-Bielańska.

Celem spotkania była:

- prezentacja wyników badań naukowych oraz praktycznych doświadczeń dotyczących zakresu tematycznego Konferencji, wskazanie możliwości dalszych poszukiwań badawczych;

- wymiana informacji na temat aktualnych prądów badawczych i działalności Katedr zajmujących się zagadnieniami z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu;

- integracja środowiska naukowców zainteresowanych problematyką społecznej odpowiedzialności biznesu.

Konferencja odbyła się pod patronatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Dominka Rozkrut, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Prezesa Miasta Szczecin, Uniwersytetu Szczecińskiego.

Książka 4.0 – Przyszłość i perspektywy

W dniach 15.06-17.06. 2018 odbył się w Opolu trzeci Festiwal Książki. Wydarzeniem towarzyszącym była konferencja organizowana przez drukarnię Opolgraf nt. „Książka 4.0 – Przyszłość i perspektywy”. WDIB reprezentował dr hab. inż. Wiesław Cetera, który przedstawił uczestnikom Konferencji rozwój mediów elektronicznych i wynikające z tego procesu czynniki wpływające na rozwój książki w tym również czynniki determinujące rozwój sektora poligraficznego.

Festiwal ksiązki 2

Zdjęcia: Świat Druku, Magdalena Korczyńska