Studenci

Zaproszenie na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję - http://sztuka.net

Szanowni Państwo,

w imieniu Koła Naukowego Kulturoznawców oraz Instytutu Kulturoznawstwa UAM, mamy przyjemność zaprosić Państwa studentów oraz doktorantów do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji http://sztuka. net, która odbędzie się w dniach 10-11.05.2018 roku w Poznaniu.

Celem organizowanej przez nas konferencji jest podjęcie dyskusji nad zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianą kulturą artystyczną i sztuką w dobie/przestrzeni internetu. Konferencja ma wymiar interdyscyplinarny. W związku z tym, do udziału w wydarzeniu zapraszamy studentów, absolwentów i doktorantów różnych dyscyplin.

Z góry dziękujemy za przekazanie tej informacji studentom i doktorantom. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://unikonferencje.pl/konferencja/8711-http-sztuka-net-ogolnopolska-studencko-doktorancka-konferencja-poswiecona-sztuce-i-kulturze-artystycznej-w-dobie-przestrzeni-internetu

 

Odwołane zajęcia z dr. hab. W. Ceterą w dniach 24-25 II. 2018 r.

W dniach 24-25.02.2018 roku (sobota-niedziela) z powodu choroby dr. hab. W. Cetery niżej wymienione zajęcia zostają odwołane:

Sobota (24.02.2018)

-godz. 13.15-15.30 –Ekonomika środków przekazu ( III rok NZ1-LAM)

-godz. 15.45-18.00- Seminarium dyplomowe ( III rok NZ1-LAM)

-godz. 18.15-20.30- Propedeutyka zarządzania (I rok NZ2-LAM)

Niedziela (25.02.2018)

-godz. 8.15-10.30- Zarządzanie ryzykiem ( II rok NZ1-LAM)

-godz. 10.45-13.00- Projektowanie procesów ( II rok NZ1-LAM)

Zaproszenie na wernisaż 26 lutego

Szanowni Państwo,

Dyrekcja Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Oddział Polski The Explorers Club zapraszają na wernisaż wystawy „Ćwierć wieku przed Marco Polo: Benedykt Polak i Giovanni da Pian del Carpine na dworze Chana Mongołów, 1245–1247”, który odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 14.00 w Starym BUW-ie (Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26/28).W trakcie inauguracji zostanie ogłoszona lista Laureatów tegorocznej edycji Nagrody im. Benedykta Polaka.

Serdecznie zapraszamy.

Załączniki:
Pobierz plik (BENEDYKT POLAK zaproszenie.jpg)BENEDYKT POLAK zaproszenie.jpg2937 kB

Odwołanie zajęć i dyżuru dr J. Szylko-Kwas

W związku z chorobą odwołane zostają zajęcia i dyżur dr J. Szylko-Kwas w bieżącym tygodniu. W pilnych sprawach proszę kontaktować się mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Poprawki przedmiotów dr Alicji Waszkiewicz-Raviv w sesji poprawkowej

Egzaminy i zaliczenia poprawkowe w sesji w następujących terminach: Myśl medioznawcza studia dzienne i zaoczne - test pisemny poprawkowy wtorek w dniu  6 marca, sala 2.06 ul. Bednarska, godzina 16.45 (początek pisania testu). Poprawki Psychologii mediów ustne w dniu 6 marca na dyżurze w sali -1.10 w godz. 10.15-11.15. Jeśli student nie nie może przyjść na poprawkę 6 marca, wowczas dopóki otwarty jest USOS, może ustnie odpowiadać na dowolnym dyżurze.

Odwołane zajęcia dr hab. M. Głowackiego (19.02)

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym (19.02.2018) nie odbędą się ćwiczenia ze WSPÓŁCZESNYCH MODELI SYSTEMÓW MEDIALNYCH oraz wykład z TRANSFORMACJI WŁASNOŚCIOWYCH MEDIÓW W POLSCE. Mój dyżur dydaktyczny zostaje przeniesiony na czwartek, na godz. 9:00-10:30. Zajęcia zostaną odpracowane w uzgodnionym z grupami terminie. 

Michał Głowacki 

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Rzeczpospolita niepodległa od idei do urzeczywistnienia”

Szanowni Państwo!

Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z Kołem

Naukowym Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział w Słupsku

zaprasza do udziału w

1. Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej

„Rzeczpospolita niepodległa od idei do urzeczywistnienia”

Miejsce: Akademia Pomorska w Słupsku, ul. Kozietulskiego 6-7

Termin konferencji: 10 maja 2018 r.

Termin zgłoszeń: 31 marca 2018 r.

Zaproszenie kierujemy do Pracowników Naukowych, Doktorantów oraz Studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, członków Studenckich Kół Naukowych uczelni wyższych w Polsce i za granicą.

Interesować nas będzie ujęcie interdyscyplinarne: aspekt historyczny, literacki, antropologiczny, socjologiczny czy kulturotwórczy. Chcemy zatem zaprosić historyków, literaturoznawców, kulturoznawców, antropologów, historyków sztuki, muzealników, socjologów, muzykologów etc. do wspólnego dyskursu w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Załącznikiem do niniejszego zaproszenia jest komunikat konferencyjny (zał.1), formularz zgłoszeniowy (zał.2) oraz informacje o opłacie konferencyjnej (zał.3).

Strona Konferencji:

https://www.rzeczpospolitaniepodlegla.info/

Wydarzenie na facebooku:

https://www.facebook.com/events/274617583070075/

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie komunikatu wśród pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz Kół Naukowych Państwa Uczelni.

Relacja z wizyty na WDIB uczniów XIII LO im. płk. L. Lisa-Kuli w Warszawie​

W piątek 12 stycznia nasz Wydział odwiedzili uczniowie XIII LO im. płk. L. Lisa-Kuli w Warszawie. Licealiści wysłuchali wykładu dr K. Brylskiej („Przemawiaj jak Barack Obama! Sztuka wystąpień publicznych”) oraz wykładu dra K. Kaszewskiego („Zapożyczenia - fakty i mity”)

Uczestniczyli także w warsztatach w studiu telewizyjnym prowadzonych przez inż. Witolda Baszyńskiego, uczestniczyli w badaniach prowadzonych przez LBM i CAM jak również zwiedzili Akademickie Radio Kampus.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!

Dyżury dr Izabeli Bogdanowicz w semestrze letnim 2017/2018

Dyżury dr Izabeli Bogdanowicz w semestrze letnim 2017/2018
 
Po uzgodnieniu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.);
  • w każdy poniedziałek, 13.45-14.45, w p. 308 (CIUW);
  • w niedziele w terminach zjazdów na studiach I stopnia, 15.30-16.30 (do połowy semestru); 17.00-18.00 (od połowy semestru).
Zapraszam! 

Management in PR - Makeup Exam / egzamin poprawkowy

Makeup exam for Management in Public Relations by Łukasz Przybysz, PhD is scheduled:

Tuesday, 06/03/2018, 5:00 pm, room: Assembly Hall (Aula), building: Bednarska 2/4

Written exam, test, approx. 45 min., >50% needed to pass.

Those who did not take the actual exam on 30/01/2018 need to take the makeup test.

Na Erasmusa z niższą średnią!

Szanowni Państwo,

Ze względu na napływające liczne zapytania i prośby dotyczące możliwości wzięcia udziału w studiach częściowych ERASMUS studentów nie posiadających wymaganej  średniej 4.0 Koordynatorzy proponują co następuje:

  1. Osoby ze średnią powyżej 3,5 a poniżej 4,0 mogą składać wymagane dokumenty,
  2. Kandydatury takich osób będą rozpatrywane tylko w przypadku uczelni, gdzie nie ma kandydatów ze średnią 4 lub wyżej,
  3. Każdy wyjazd studenta ze średnią poniżej 4 będzie rozpatrywany indywidualnie. Zastrzegamy sobie możliwość wezwania takich osób na dodatkową rozmowę kwalifikacyjną,
  4. W związku z nowymi warunkami PRZEDŁUŻAMY deadline na składanie dokumentów do 22 lutego (włącznie),
  5. Powyższe ustalenia zostały pozytywnie skonsultowane z p. Prodziekan , prof. Anną Kamler.
  6. Ew. zapytania prosimy zgłaszać majlem : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Z szacunkiem,

Dr Michał Zając,  Koordynator Mobilności na WDIB UW

Dr Paulina Orłowska, Z-czyni Koordynatora Mobilności na WDIB UW

Podpięcia w USOS

Uprzejmie informuję, iż decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW  w terminie od 7-25 lutego 2018 r. będzie możliwość podpinania przez studentów w USOSweb przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018. Dotyczyć to będzie wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji na te przedmioty, w tym m.in. lektoratów w sytuacji, gdy student kontynuuje zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.

 

Likwidacja grup zajęciowych w sem. letnim 2017/2018

Szanowni Państwo,

w związku ze zbyt małą liczbą uczestników zapisanych w USOS na niżej wymienione przedmioty, Władze Wydziału podjęły decyzję o nieuruchomieniu następujących grup:

studia stacjonarne I stopnia

- specjalizacja dziennikarstwo multimedialne (koordynator red. S. Zawiśliński) na II roku studiów I stopnia stacjonarnych;

-wykład monograficzny „Sprawy i ludzie II Rzeczypospolitej” (prof. M. Jabłonowski) dedykowanego dla studentów studiów I stopnia stacjonarnych

studia stacjonarne II stopnia

-proseminarium magisterskie (dr hab. T. Kononiuk) na I roku studiów II stopnia stacjonarnych;

- proseminarium magisterskie (prof. M. Jabłonowski) na I roku studiów II stopnia stacjonarnych;

-specjalizacja dziennikarstwo on-line (koordynator dr K. Kowalik) na I roku studiów II stopnia stacjonarnych;

-wykład monograficzny „O Niepodległą i Granicę. Za warsztatu badań 1914-1939” (prof. M. Jabłonowski) dedykowanego dla studentów studiów II stopnia stacjonarnych;

-seminarium warsztatowe „Dokumentowanie rzeczywistości” (red. S. Zawiśliński) dedykowanego dla studentów studiów II stopnia stacjonarnych;

studia niestacjonarne (zaoczne) II stopnia

- specjalizacja radiowa (koordynator red. M. Lewicki) na I roku studiów II stopnia niestacjonarnych (zaocznych)

 

Studenci zapisani na zajęcia do tej grupy proszone są o przepisanie się na pozostałych grup

Egzaminy zimowej sesji poprawkowej 2017/18 - dr. A.Świąteckiego

Egzaminy poprawkowe zimowej sesji poprawkowej (dla wszystkich rodzajów studiów i ze wszystkich przedmiotów) odbędą się w dniu 3 marca (sobota) w godzinach wieczornych.

Dokładne miejsce i czas egzaminów zostaną podane po 19 lutego br., a więc po rozpoczęciu semestru letniego.

A.Świątecki

Wykład otwarty LaCH UW

Szanowni Państwo,

w imieniu zespołu LaCH UW przesyłam zaproszenie na najbliższy wykład otwarty: Zbieracze, amatorskie kolekcje i autoarchiwistyka. O badaniu „zbiorów rozproszonych”, który wygłosi dla nas dr hab. Dariusz Brzostek, prof UMK. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe opisy obu wydarzeń, tradycyjnie zachęcam do przekazywania wiadomości współpracowni(cz)kom i student(k)om, zarówno drogą mailową, jaki z wykorzystaniem stron internetowych czy mediów społecznościowych Państwa jednostek.

Wykład otwarty LaCH UW z cyklu Poza interfejsem: informatyka i humanistyka
Zbieracze, amatorskie kolekcje i autoarchiwistyka. O badaniu „zbiorów rozproszonych”

dr hab. Dariusz Brzostek, prof. UMK
19 lutego 2018 (poniedziałek), 18.00 - 19.30
Wydział Neofilologii, ul. Dobra 55, aula 1.007, I piętro

Tematem wykładu staną się problemy metodologiczne i poznawcze związane z badaniem kolekcji funkcjonujących w postaci „nie-zbiorów” lub „zbiorów rozproszonych” – zgromadzonych przez amatorów, dyletantów lub osoby nie posiadające wiedzy eksperckiej w dziedzinie zebranych materiałów. Dotyczy to szczególnie zbiorów druków ulotnych, materiałów nietrwałych lub „nieistotnych” – czyli tych o trudnej do ustalenia wartości dokumentalnej (ulotek, amatorskich nagrań audio i video, świadectw aktywności fanowskiej etc.), a także praktyk autoarchiwistycznych twórców nieprofesjonalnych lub zbieraczy osobliwości. Kontekstem dla tych rozważań będą cyberkultura oraz internet jako obszar amatorskich praktyk kolekcjonerskich i archiwistycznych.

Dariusz Brzostek – dr hab., prof. UMK, teoretyk literatury, kulturoznawca (Katedra Kulturoznawstwa UMK). Interesuje się antropologią kulturową – szczególnie audioantropologią (sound studies), twórczością Stanisława Lema, psychoanalizą Jacquesa Lacana, poezją dźwiękową, muzyką elektroniczną i improwizowaną, horrorem i fantastyką naukową. Uczestniczył w nagraniu i produkcji kilkunastu albumów muzycznych. Autor monografii: Literatura i nierozum. Antropologia fantastyki grozy (Toruń 2009) oraz Nasłuchiwanie hałasu. Audioantropologia między ekspresją a doświadczeniem (Toruń 2014). Współredagował (z Andrzejem Stoffem) tom Polska literatura fantastyczna. Interpretacje (Toruń 2005) oraz (z Aldoną Kobus i Miłoszem Markockim) monografię Potworna wiedza. Horror w badaniach kulturowych (Toruń 2016). Obecnie przygotowuje książkę: Wola nie-wiedzy. Horror postmodernistyczny czy groza ponowoczesności?.

Wydarzenie na stronie LaCH UW: http://lach.edu.pl/blog/warsztaty/zbieracze-amatorskie-kolekcje-autoarchiwistyka-o-badaniu-zbiorow-rozproszonych/ oraz w portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/326690444511244/