Studenci

Zaproszenie na wykład z zakresu języka wypowiedzi dziennikarskiej

Prof. Radosław Pawelec w dniu 27 kwietnia uprzejmie zaprasza słuchaczy wykładu z zakresu języka wypowiedzi dziennikarskiej na konferencję na temat języka prawnego, która odbywa się tego dnia w sali Balowej pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. W godzinach wykładu będzie można posłuchać referatów: T. Gizberta-Studnickiego z UJ, R. Pawelca i I. Szczepankowskiej z UwB.

Zaproszenie na wykład z zakresu języka wypowiedzi dziennikarskiej

Prof. Radosław Pawelec w dniu 27 kwietnia uprzejmie zaprasza słuchaczy wykładu z zakresu języka wypowiedzi dziennikarskiej na konferencję na temat języka prawnego, która odbywa się tego dnia w sali Balowej pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. W godzinach wykładu będzie można posłuchać referatów: T. Gizberta-Studnickiego z UJ, R. Pawelca i I. Szczepankowskiej z UwB.

Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii na Dniach Otwartych UW.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko naszego Wydziału w sobotę 22 kwietnia na Dniach Otwartych Uniwersytetu Warszawskiego. Kandydaci mogli porozmawiać ze Studentami każdego z naszych kierunków, dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji i czego będą się uczyć wybierając poszczególne kierunki kształcenia.  W ramach promocji odbyło się także spotkanie rekrutacyjne oraz spotkanie z Samorządem Studentów WDIB.

Wszystkim Studentom zaangażowanym w przygotowanie promocji Wydziału serdecznie dziękujemy! 

Kandydatom życzymy powodzenia na maturze i mamy nadzieję: DO ZOBACZENIA W PAŹDZIERNIKU!

Autorka zdjęć : Agnieszka Otyszecka

Dzien otwarty 01               

Wykłady dr Kamili Kamińskiej - 22.04.17 r. (sobota)

Szanowni Państwo, moje sobotnie wykłady z "Historii Powszechnej" oraz "Historii Polski" (Aula, ul. Bednarska, godz. 15.45-20.30) zostają odwołane. W celu odrobienia zapraszam Państa w piątek 28.04 do CIUW (s. 306, godz. 16.45-20.00). 

Wykład Shir Slutzky, Attache ds. Handlowych Ambasady Izraela w Warszawie: "ISRAELI ECOSYSTEM FOR INNOVATION"

Zapraszamy serdecznie na wykład Shir Slutzky, Attache ds. Handlowych Ambasady Izraela w Warszawie:
"ISRAELI ECOSYSTEM FOR INNOVATION" 
(26.04.2017, g. 15.00, sala 2.06 , WDIB UW, ul. Bednarska 2/4)
Jak Izrael stał się drugą Doliną Krzemową? Skąd pochodzi slogan Startup Nation, którym nazywany jest Izrael? Jak z pustyni stworzono innowacyjny cud gospodarczy Izraela?
Zapraszamy na spotkanie z Panią Shir Slutzky, która odkryje przed wami na czym polega izraelskie innowacyjne myślenie, jak ono zostało przekute na gospodarczy sukces Izraela.

Wykład odbywa się jako część realizacji projektu "Izrael okiem reportera".
Zapraszają Organizatorzy: Ambasada Izraela w Polsce , Gazeta WyborczaWydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW

      

Odwołane zajęcia z dr A. Jupowicz-Ginalską

Ze względu na wyjazd na konferencję, 26 kwietnia nie odbędzie się:
- seminarium magisterskie (godz. 9.45 - 11.15)
- dyżur (godz. 11.30 - 12.30)
- wykład z gr. wieczorową (16.45 - 18.15)

Zajęcia z grupą wieczorową (18.30 - 20.00) odbędą się zgodnie z planem.

Badanie wśród studentów WDIB dla Globsec Policy Institute oraz Ośrodka Analiz Politologicznych UW

Pozostał już tylko nieco miesiąc do Global Security Forum w Bratysławie, a realizatorzy badań przygotowywanych na to spotkanie nadal potrzebują odpowiedzi studentów WDIiB UW w ankiecie na temat polityki zagranicznej oraz udziału wybranych spośród nich w zogniskowanym wywiadzie grupowym. Wszyscy Ci studenci, którzy wezmą udział w wywiadzie – zostaną także zaproszeni do udziału w warsztacie dotyczącym prowadzenia badań jakościowych.

Serdecznie zapraszamy - ankietę znajdziecie tutaj:

https://goo.gl/forms/YHeo8x4rO0v8navy1

Płatne staże dla studentów. Zaproszenie do Programu Kariera.

Informacje od organizatorów:

Do udziału w Programie Kariera zapraszamy studentów i studentki III, IV lub V roku, oraz absolwentów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Program zawiera ofertę dla różnego typu uczelni i kierunków studiów.

Nasz program, to realny pomost między wiedzą nabywaną na uczelni, a codzienną praktyką biznesu. Program Kariera może wzbogacić Państwa ofertę kierowaną do studentów i wzmocnić ich kompetencje na rynku pracy. 

Pełna informacja i oferty firm dostępne są na stronie: www.programkariera.pl. Zachęcamy również do odwiedzenia profilu https://www.facebook.com/ProgramKariera/

Aktywność konferencyjna studentów WDIB UW

Czworo członków Koła Naukowego Analiz Medioznawczych, działającego na naszym wydziale, zaprezentowało swoje referaty na II Sympozjum nowych mediów „Cyfrowi tubylcy” 4 kwietnia 2017 roku w Toruniu. Anita Kwiatkowska mówiła o „Quizowym pokoleniu, czyli generacji Z zanurzonej w internetowych quizach, zagadkach i sondach”, Marlena Sztyber przedstawiła referat pt. „Ochrona dóbr osobistych a nowe media”, Katarzyna Piórecka omówiła „O czym ćwierkają prezydenci? Prezydent na Twitterze – studium porównawcze”, a Radosław Prachnio zaproponował „Domowe studio nagrań – projekt na każdą kieszeń”.

Podczas konferencji zaprezentowano także książkę podsumowująca ubiegłoroczną konferencję pt. „Zaplątani w sieci. Społeczeństwo wobec wyzwań nowych mediów” (ISBN 978-83-89124-50-0), w której opublikowano artykuł Marleny Sztyber i Anity Kwiatkowskiej – „Analiza narracyjna memów na przykładzie konfliktu krymskiego”.

Zajęcia prof. dr hab. Elżbiety Barbary Zybert dla Studentów z udziałem Więźniów z Zakładu Karnego we Włocławku.

W środę 12 kwietnia odbyły się zajęcia dla studentów WDIiB prowadzone przez prof.dr hab Elżbietę Barbarę Zybert, w których wzięli udział Osadzeni z Zakładu Karnego we Włocławku. Więźniowie opowiedzieli o roli książki i twórczości literackiej w procesie resocjalizacji i działalności w Więziennym Klubie Literackim „Bartnicka 10”. Zaprezentowali także swoje dzieła, nie tylko książki, ale też wystawy poświęcone ważnym historycznie i społecznie tematom oraz opowiedzieli jak czytanie i praca w sektorze kultury może pozytywnie odmienić człowieka i życie w zakładzie karnym.
Serdecznie dziękujemy za spotkanie. 
Nadal zbieramy książki dla więźniów przebywających w zakładach karnych.​

     

 

Finał akcji Akademia w Eterze w LO Kochanowskiego!

W piątek 7 kwietnia odbył się finał akcji Akademia w Eterze w XXVIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie im. Kochanowskiego. Licealiści wysłuchali wykładów dr. Michała Zająca (Książka współczesna: pomiędzy marketingiem a kulturą), dr Marii Łoszewskiej - Ołowskiej (Oskarżony Sławomir N. – były minister transportu w rządzie Ewy Kopacz – o sensie i nonsensie anonimizowania przez media danych oskarżonych oraz Zbrodnia to niesłychana, Pani zabija pana - jak media budują wiedzę o przestępczości) i dr. Krzysztofa Kaszewskiego (Sowa jest głupia, a lis nie jest chytry, czyli dlaczego polszczyzna nas okłamuje). Licealiści okazali się świetnymi słuchaczami, chętnie zadawali pytania i dziękowali naszym Wykładowcom za ciekawe prezentacje. Część uczniów brała także udział w warsztatach organizowanych przez Akademickie Radio Kampus, których zwieńczeniem była audycja nadawana z liceum z przygotowanymi przez nich reportażami. Licealiści mieli też okazję wystąpić na antenie Akademickiego Radia Kampus i spotkać się z Samorządem Studentów naszego Wydziału.

Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do dalszej współpracy!

Relacja zdjęciowa:

 

Finał akcji Akademia w Eterze w LO Kochanowskiego !

piątek 7 kwietnia odbył się finał akcji Akademia w Eterze w XXVIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie im. Kochanowskiego. Licealiści wysłuchali wykładów dr. Michała Zająca (Książka współczesna: pomiędzy marketingiem a kulturą), dr Marii Łoszewskiej - Ołowskiej (Oskarżony Sławomir N. – były minister transportu w rządzie Ewy Kopacz – o sensie i nonsensie anonimizowania przez media danych oskarżonych oraz Zbrodnia to niesłychana, Pani zabija pana - jak media budują wiedzę o przestępczości) i dr. Krzysztofa Kaszewskiego (Sowa jest głupia, a lis nie jest chytry, czyli dlaczego polszczyzna nas okłamuje). Licealiści okazali się świetnymi słuchaczami, chętnie zadawali pytania i dziękowali naszym Wykładowcom za ciekawe prezentacje. Część uczniów brała także udział w warsztatach organizowanych przez Akademickie Radio Kampus, których zwieńczeniem była audycja nadawana z liceum z przygotowanymi przez nich reportażami. Licealiści mieli też okazję wystąpić na antenie Akademickiego Radia Kampus i spotkać się z Samorządem Studentów naszego Wydziału.
Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do dalszej współpracy !

   

   

 

 

 

Możliwość wpisywania sylabusów w systemie USOSweb

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW, w związku z koniecznością wprowadzenia do USOS sylabusów przedmiotów na semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018 i przedmiotów całorocznych w roku akademickim 2017/2018, serwis USOSweb będzie otwarty dla koordynatorów przedmiotów i prowadzących zajęcia w okresie od 10.04.2017 r. do 30.05.2017 r.

Godziny dziekańskie dla studentów stacjonarnych

Uprzejmie informujemy, iż na prośbę Samorządu Studentów decyzją Kolegium Dziekańskiego Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW ustanowiono–na studiach stacjonarnych– godziny dziekańskie w środę 12 kwietnia 2017 roku od godz. 13:00.

Wykład J.E. Ambasador Izraela w Polsce – Anny Azari - relacja

We wtorek 4 kwietnia odbył się wykład J.E. Ambasador Izraela w Polsce – Anny Azari („From the ideology of the melting pot to Jewish multiculturalism”). Wydarzenie otwiera cykl spotkań o podobnej tematyce, których zwieńczeniem będzie wyprawa reportażowa grupy Studentów WDIB do Izraela.

Na następne spotkanie zapraszamy 20 kwietnia, więcej informacji wkrótce.