Modernizacja studia telewizyjnego, Akademickiego Radia Kampus, przetargi dla Centrum Analiz Medialnych na WDIB!

Dobiegają końca przetargi na nowoczesne wyposażenie technologiczne pracowni na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii.

Studio telewizyjne wzbogacone zostanie o nowoczesny sprzęt multimedialny wysokiej jakości. Modernizacji ulegnie stół reżyserski, powstanie Studio Wirtualne, które umożliwi modyfikację scen graficznych w czasie rzeczywistym, będzie obsługiwać trójwymiarowe sceny graficzne, w tym ruchome elementy scenografii wirtualnej co pozwoli na modyfikowanie tła podczas nagrań. Dodatkowo w studiu pojawią się nowe w pełni profesjonalne monitory i podglądy oraz prompter, ułatwiający pracę z tekstem w wystąpieniach na żywo. Do obecnego wyposażenia dołączy 6 nowoczesnych kamer telewizyjnych wraz z akcesoriami, jak również dodatkowe oświetlenie. Takie inwestycje pozwolą na lepsze, bardziej profesjonalne przygotowanie naszych Studentów do zawodu dziennikarza, uatrakcyjnią zajęcia w ramach specjalizacji telewizyjnej, a Absolwenci kierunku zostaną w pełni przygotowani do pracy ze specjalistycznym i nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym przez instytucje z branży medialnej.

W ramach dotacji celowej na restrukturyzację na lata 2017-2018 powstanie Centrum Analiz Medialnych współpracujące z Laboratorium Badań Medioznawczych UW. Zostały już zakupione konsole PlayStation 4 Pro i XBOX One S oraz 55” telewizory do ich obsługi. W powstającym Centrum Analiz Medialnych niebawem pojawi się nowy, zaawansowany technologicznie sprzęt do badań biometrycznych człowieka, narzędzia do pomiaru parametrów okulograficznych, badające ruchy gałki ocznej, a także urządzenia umożliwiające pomiar napięcia skóry i reakcji skórno-galwanicznej oraz czujniki potliwości. Ten nowoczesny sprzęt da szansę na przeprowadzanie zaawansowanych badań nad wpływem mediów na opinię publiczną.

Modernizacji ulegnie także Akademickiego Radia Kampus. Stacja wyposażona zostanie w nowy nadajniki, który zapewni emisję sygnału wysokiej jakości oraz łączność, sterowanie i regulację za pomocą Internetu. Inną innowacją wprowadzoną w studiu będzie montaż urządzeń i oprogramowania video, co pozwoli na rejestrowanie, archiwizowanie oraz publikowanie w wybranych mediach społecznościowych ważnych audycji i wydarzeń prezentowanych na antenie radiowej również w wersji z obrazem.

Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii inwestuje w nowe urządzenia i technologie, aby Studenci mieli kontakt z wysokiej jakości sprzętem multimedialnym wykorzystywanym współcześnie przez instytucje z branży medialnej. Takie przygotowanie ułatwi Studentom znalezienie pracy w zawodach dziennikarskich i poprawi ich kwalifikacje w kontakcie z nowoczesnymi urządzeniami audio-wideo.