Nasz Uniwersytet pokonał Oxford!

Nasz Uniwersytet pokonał Oxford! No może news jest trochę przesadzony, ale bliski prawdy. Na Zamku Królewskim odbyła się Debata Oksfordzka nad tezą "Mowa nienawiści powinna być karana". W drużynie propozycji studenci brytyjskich uczelni i red. Andrzej Krajewski. W drużynie opozycji studenci polskich uczelni UW i UJ oraz związany z naszym wydziałem red. Dariusz Łukawski. W Loży Mędrców dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz i prof. Jerzy Buzek. Krajowa ekipa wygrała debatę, choć jak przyznaje red. Łukawski - trudno było logicznie uzasadnić odstąpienie od karania hejterów. Uczestnikom gratulujemy wybornych wystąpień, niezależnie od bronionych publicznie tez. To przecież debata. Liczy się jakość wystąpienia.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Oxford University Press