Odwołane spotkanie ze Staszkiem Berbeką - 11.03.2020, s.2.13, g. 15:00

W związku z komunikatem Rektora Uniwersytetu Warszawskiego
"Ograniczenie do niezbędnego minimum imprez o charakterze wewnętrznym (ogólnouczelnianych, wydziałowych, sportowych itp.) organizowanych przez poszczególne jednostki Uniwersytetu Warszawskiego. Dotyczy to w szczególności wydarzeń gromadzących liczne grono uczestników. "
( https://www.uw.edu.pl/komunikat-rektora-uniwersytetu-warszawskiego-w-sprawie-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa/ ) jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie. O ewentualnym innym terminie będziemy powiadamiać na bieżąco.

Staszek Berbeka, syn Macieja Berbeki - polskiego himalaisty, lodowego wojownika, artysty i grafika, który w 2013 roku zginął na Broad Peak.

Staszek ukończył ASP w Gdańsku, a w 2018 roku zadebiutował filmem dokumentalnym "Dreamland", opowiadającym o jego znanym tacie.
"Dreamland", to osobiste, emocjonalne dzieło, w którym reżyser wyrusza w wędrówkę śladami ojca.

Natomiast 8 stycznia 2021 roku na ekranach kin zagości film pt. "Broad Peak" w reżyserii Leszka Dawida - pierwszy polski film fabularny o himalaizmie, opowiadający o losach Maćka Berbeki, a także polskich himalaistów z pamiętnego zdobycia szczytu i tragedii na stokach gór Karakorum, która na zawsze tam pozostała.

Spotkanie poprzedzi film "Dreamland". Zaczynamy o g.15:00.