Nowe szkolenia dla nauczycieli akademickich - wykorzystanie narzędzi GSuite w dydaktyce i inne

Szanowni Państwo,

wraz z rosnącym zainteresowaniem ofertą szkoleń on-line dla nauczycieli akademickich, w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju UW udostępniane są nowe możliwości doskonalenia kompetencji. Tematy szkoleń dotyczą zarówno sprawnego funkcjonowania w świecie wirtualnej dydaktyki, jak i metod sprzyjających aktywizacji studentów i budowaniu relacji ze słuchaczami oraz osiągania wysokich efektów nauczania.

W szkoleniach realizowanych w ramach programu ZIP mogą uczestniczyć nauczyciele akademiccy, którzy w semestrze następującym po odbytym szkoleniu mają zaplanowane zajęcia dydaktyczne – więcej szczegółów na temat udziału zawierają Zasady uczestnictwa i Regulamin.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie tej informacji Państwa pracownikom – bylibyśmy również wdzięczni za umieszczenie informacji na stronie i/lub fanpejdżu na Facebooku.

Zespół ds. rozwoju kompetencji pracowników działający w ramach Biura Spraw Pracowniczych UW zaprasza na platformę http://szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl/ - w kategorii „Szkolenia dla nauczycieli akademickich” znajdą Państwo m.in.

Temat

z kompetencji miękkich

Wstęp do komunikacji z wielokulturową grupą studentów i studentek

(środa)

Godz.10:00-13:15

z kompetencji miękkich

Zagraniczni studenci na UW – międzykulturowa komunikacja bezpośrednia i online – wybrane zagadnienia

(czwartek)

Godz. 10:00-13:15

Szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych

Wprowadzenie do narzędzi Google Meet, Classroom i Docs/Forms/Sheets – funkcjonalności poszczególnych narzędzi niezbędne w dydaktyce zdalnej

(czwartek)

Godz. 16:30-19:45

Szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych

Jak podczas zajęć korzystać jednocześnie z aplikacji Google Meet, Classroom i Docs/Forms/Sheets – integracja wielu narzędzi w pracy ze studentami

(piątek)

Godz. 16:30-19:45

Szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych

Dobre praktyki w korzystaniu z aplikacji Google w dydaktyce – ćwiczenia praktyczne

(sobota)

Godz. 10:00-13:15

z kompetencji miękkich

Komunikacja ze studentami ze spektrum autyzmu

Około połowy maja

W celu rejestracji na wybrane szkolenie oraz zapoznania się ze szczegółami oferty, zapraszamy na platformę http://szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl/. Po wejściu w kategorię „Szkolenia dla nauczycieli akademickich” prosimy o:

(1)   wybranie kategorii szkolenia widocznej w powyższej tabelce (pierwsza kolumna);

(2)   wyszukanie szkolenia wg terminu i nazwy i dalej postępowanie zgodnie z informacjami w opisie szkolenia.

Szkolenia z powyższych i kolejnych tematów będą realizowane także w późniejszych terminach. W przygotowaniu szkolenia z tworzenia dydaktyki opartej o zalety charakteru, budowania relacji ze studentami, wstęp do radzenia sobie z emocjami i ze stresem w sytuacji pracy zdalnej oraz umiejętności kierowniczych (Wyzwania liderskie i style przywództwa, Komunikacja w pracy z zespołem, Motywowanie zespołu).

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco oferty szkoleń i zapisania się do newslettera dostępnego na platformie w panelu „Informacje organizacyjne dla nauczycieli akademickich”. Możliwa jest też organizacja szkoleń dedykowanych – jednostki zainteresowane prosimy o kontakt.

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..