Studia podyplomowe "Nowe media w instytucjach dziedzictwa kulturowego" - rekrutacja 2020/2021

ZAPRASZAMY NA PODYPLOMOWE STUDIA
„NOWE MEDIA W INSTYTUCJACH DZIEDZICTWA KULTUROWEGO”

Dla kogo?

Studia kierowane są do absolwentów studiów I oraz II stopnia, pracowników instytucji dziedzictwa kulturowego, muzeów, bibliotek, archiwów, instytucji edukacyjnych, szkół, agencji reklamowych, jak również dziennikarzy zajmujących się taką tematyką i innych osób zainteresowanych szeroko pojętą problematyką upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Tematyka studiów

Studia obejmują teoretyczne i praktyczne zagadnienia w zakresie funkcjonowania różnorodnych typów instytucji dziedzictwa kulturowego z wykorzystaniem nowych mediów i współczesnych technologii informatycznych, rewolucjonizujących możliwości ekspozycyjne, a także formę dokumentacji i udostępniania oraz inwentaryzowania i digitalizacji zbiorów.
Przykładowe proponowane zajęcia to: Historia instytucji dziedzictwa kultury, Tożsamość konkurencyjna instytucji dziedzictwa kulturowego, Technologie cyfrowe w dokumentacji i zarządzaniu zbiorami (digitalizacja i dokumentacja trójwymiarowa), Organizacja wystaw i prezentacji stałych i czasowych z wykorzystaniem nowych mediów, Promocja i kształtowanie wizerunku instytucji kultury oraz budowanie marki w oparciu o nowe media, Edukacja w instytucjach sektora GLAM, Grupy zagrożone wykluczeniem społecznym w instytucjach dziedzictwa kulturowego, Neuromuzeologia i wiele innych.

Gdzie i kiedy?

- Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego
- - - ul. Bednarska 2/4 00-310 Warszawa
- - - ul. Nowy Świat 69 00-927 Warszawa
- Zjazdy odbywać będą się w soboty i niedziele w ramowych godzinach 9.00-16.00
- Pierwszy zjazd planowany jest na przełom października i listopada 2020 roku

Ze względu na warunki epidemiologiczne, zajęcia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 odbywać się będą w formie zdalnej, za wyjątkiem zajęć praktycznych.

Rekrutacja trwa do 25 września 2020 roku.

Rekrutacja odbywa się za pomocą systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Wymagane dokumenty prosimy o przesyłanie listem poleconym na adres adres Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa z dopiskiem "Studia podyplomowe - Nowe media i instytucjach dziedzictwa kulturowego":
- - - podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z systemu IRK,
- - - odpis dyplomu,
- - - adres korespondencyjny.

Możliwe jest również złożenie dokumentów osobiście w siedzibie Wydziału. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy ze względu na pracę zdalną.

Czesne wynosi 3 300 złotych za trzy semestry łącznie.
Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 3 raty.

Dodatkowe opłaty obejmują 30 zł za wydanie świadectwa ukończenia studiów i 4 zł za kartę słuchacza.

Kontakt

Więcej informacji o studiach znajdą Państwo na stronie: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/PODYPL2020/programme/SP-IN-NMIDK/ .
Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez system IRK.