Komunikat ws. zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli akademickich

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczynającym się w poniedziałek 15 lutego 2021 r. procesem rejestracji nauczycieli akademickich na szczepienia przeciw COVID-19 przekazuję w niniejszym komunikacie zasady zapisów i rejestracji na szczepienia. Zgłoszenia, zgodnie z aktualnym komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, potrwają do czwartku, 18 lutego 2021 r.

Proces zgłaszania nauczycieli akademickich zainteresowanych szczepieniem – etapy:

  1. UW zbiera od uprawnionych nauczycieli akademickich deklarację udziału w szczepieniach - każdy zainteresowany szczepieniem nauczyciel akademicki wypełnia formularz „Zgłoszenie na szczepienie przeciw COVID-19" – szczegóły dotyczące tego etapu znajdą Państwo w niniejszym komunikacie;
  2. UW w Systemie POL-on przygotowuje listę nauczycieli akademickich zainteresowanych udziałem w szczepieniach wraz z wymaganymi danymi. UW zgłasza do szczepienia wyłącznie tych nauczycieli akademickich, którzy wypełnili i wysłali formularz „Zgłoszenie na szczepienie przeciw COVID-19";
  3. System POL-on przekazuje listę zgłoszonych nauczycieli akademickich do NFZ;
  4. NFZ przekazuje listy zgłoszeń do właściwych punktów szczepień;
  5. punkty szczepień kontaktują się z nauczycielami akademickimi w celu ustalenia terminu szczepień.


Kto może zapisać się na szczepienie?

Zapisy obejmują nauczycieli akademickich:

– zatrudnionych na UW na podstawie umowy o pracę/mianowania,

– urodzonych po 31.12.1955 r., do 31.12.2003 r.,

– niezgłoszonych jeszcze do szczepień przez inną uczelnię (dotyczy pełnozatrudnionych nauczycieli akademickich, których podstawowym miejscem pracy jest inna uczelnia).

 

Zgodnie z komunikatem MEiN nauczyciele akademiccy urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia się w późniejszym terminie, o czym MEiN będzie informowało na swojej stronie internetowej.

 

Jak zapisać się na szczepienie?

Jeżeli jesteś nauczycielem akademickim spełniającym ww. warunki i chcesz się zapisać na szczepienie, wypełnij formularz zgłoszeniowy:

„Zgłoszenie na szczepienie przeciw COVID-19",

logując się na:

https://covid.uw.edu.pl/szczepienia-zapisy/.

Uwaga! Do logowania na https://covid.uw.edu.pl/szczepienia-zapisy/ służy konto CAS. Informacje, jak założyć konto CAS znajdą Państwo na stronie https://it.uw.edu.pl/pl/start/.

Ważne! Wybierz preferowany punkt szczepień.

W formularzu będą Państwo mieli możliwość wskazania punktu szczepień – dostępna jest lista punktów szczepień z całej Polski.

Proszę zwrócić szczególną uwagę na numer telefonu, który udostępniają Państwo w formularzu – numer ten zostanie przekazany w procesie rejestracji do punktu szczepień, który będzie kontaktować się z Państwem w celu umówienia terminu szczepień.

Wypełnienie i wysłanie formularza oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na zgłoszenie Państwa na szczepienie. Zgłoszenia dokonuje koordynator ds. szczepień w UW za pośrednictwem Systemu POL-on.

Ważne! Formularz można wypełnić tylko raz.

Formularz zapisu będzie dostępny do czwartku 18 lutego 2021 r. do godz. 12:00.

 

Zasady ogólne systemu szczepień dla uprawnionych osób znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zgloszenia-nauczycieli-akademickich.

Z wyrazami szacunku

Rektor UW