ERASMUS - II tura rekrutacji (sem. letni 2021/22)

Szanowni Państwo,

Druga tura rekrutacji Erasmus -  ogólnouniwersytecka  (dot. częściowych studiów Erasmus w semestrze letnim 2021/22) - ZOSTAŁA OTWARTA!

Za przeprowadzenie dodatkowej kwalifikacji odpowiada Biuro Współpracy z Zagranicą (BWZ). Zasady dostępne są na http://bwz.uw.edu.pl/.../dodatkowa-kwalifikacja-na.../. Pytania prosimy kierować do p. Ewy Makal-O’Hara (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. + 22 55 24 232).

Osoby zainteresowane proszone są o przygotowanie dokumentów zgodnych z wytycznymi BWZ i przesyłanie majlem skanu na adres Wydziałowego Koordynatora Erasmus: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty wymagane:

- kwestionariusz ze strony BWZ

- zaświadczenie o średniej wydane przez sekcję studencką  WDIB UW

- zaświadczenie o znajomości odpowiedniego języka (co najmniej B2)

- oswiadczenie o poprzednich wyjazdach

Proszę nie zrażać się informacją autorespondera: niestety ogłoszenie II tury zbiegło się fatalnie z moim urlopem i wyjazdem.  Dokumenty, które napłyną w ciągu najbliższego tygodnia zostaną podpisane w dniu 19.09.2020   (rekrutacja na 2 turę trwa do 15.10.2021 – nie ma więc dramatu!)

Załączam plik w którym opisane są wymogi językowe do uczelni z listy WDIB UW (tam gdzie nie ma podanego języka – będzie to angielski!)

Informacje dodatkowe:

- „zaświadczenie o znajomości języka” – zaświadczenie /wpis w USOS o zdaniu języka na B2 lub inne certyfikaty (zostaną ocenione przez Koordynatora i BWZ)

- uczelnie spoza listy WDIB: tylko w wyjątkowych,  BARDZO DOBRZE uzasadnionych przypadkach – proszę pamiętać , że Umowy są podpisywane z Wydziałami. (np. argument o konieczności "poznania bogatej kultury Włoch oraz pięknego języka włoskiego" - nie jest dobrym uzasadnieniem!)

Obecność np. „dziennikarstwa” na uczelni z listy innego Wydziału nie oznacza, że będzie można na nim studiować!  Wyjeżdżając z  umowy np. Wydziału Zarządzania studiuje się na obcym Wydziale Zarządzania!

Na pytania szczegółowe, na które nie odpowie p. Ewa Makal- O'Hara będę odpowiadał telefonicznie w dniu 19.09.2021 - tel. 661106760

Z szacunkiem,

Dr Michał Zając