II Dyktando Uniwersytetu Warszawskiego – zapisy

II Dyktando Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się 25 listopada i wyłoni Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii 2021. Rozpocznie się o godz. 15.00. Wydarzenie odbędzie się online.

W zabawie mogą wziąć udział obecni studenci, doktoranci oraz pracownicy UW – z wyjątkiem studentów i absolwentów filologii polskiej, absolwentów studiów podyplomowych oraz kursów kształcących redaktorów i korektorów.

Zapisy trwają od 8 do 15 listopada. Żeby wziąć udział w dyktandzie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie:

http://www.obserwatoriumjezykowe.uw.edu.pl/ii-dyktando-uw

Uczestnicy otrzymają link do transmisji prowadzonej na uniwersyteckim profilu na kanale YouTube. Tekst odczyta dr Barbara Pędzich. Po napisaniu dyktanda uczestnicy zostaną poproszeni o przesłanie jego treści e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Oceniane będą wyłącznie prace, które do skrzynki odbiorczej dotrą w ciągu 3 minut od zakończenia dyktanda. Sprawdzana będzie poprawność ortograficzna. Interpunkcja może być brana pod uwagę jako czynnik rozstrzygający w wypadku prac, które konkurować będą o zwycięstwo.

Po zakończeniu części konkursowej autorka dyktanda wyjaśni trudności ortograficzne zawarte w tekście.

Wyniki poznamy 10 grudnia o godz. 10.00. Ogłoszone zostaną online na kanale YouTube oraz na stronie OJ UW.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: http://www.obserwatoriumjezykowe.uw.edu.pl/ii-dyktando-uw