Zaproszenie na spotkanie z Beatą Biel - ekspertką Google News Lab

Studenci I roku studiów dziennikarskich o specjalności dokumentalistyka wraz z prowadzącym zajęcia doktorem Krzysztofem Kowalikiem oraz Patrykiem Szczepaniakiem z Koła Naukowego Dziennikarstwa Śledczego UW zapraszają na otwarte zajęcia w ramach przedmiotu Dziennikarskie źródła informacji - Internet.

Gościem specjalnym będzie Beata Biel – reprezentuje Google News Lab w Europie Środkowo - Wschodniej jako specjalistka ds. szkolenia mediów, odpowiada za współpracę z redakcjami m.in. w zakresie szkoleń z wykorzystywania narzędzi Google dla dziennikarzy oraz wspierania innowacyjności w mediach.

Spotkanie odbędzie się 18 stycznia o godz. 15.00, w sali 2.06. Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Bednarska 2/4.

Tematyka spotkania:

• weryfikacja treści w Internecie - sporo dezinformacji i kłopotów czy zawstydzenia w mediach  zwłaszcza społecznościowych, można by uniknąć, gdybyśmy poświęcili choć 10 sekund na sprawdzanie zdjęć i filmów, którymi dzielą się Internauci.
  • podstawowe narzędzia (nie tylko Google) i zasady wyszukiwania i weryfikowania tzw. UGC (User Generated Content) - treści tworzonych przez Internautów.
  • Google Trends - narzędzie, które pozwala sprawdzić czym żyje Internet, co interesuje ludzi, jakich informacji im brakuje, a czasem pozwala także zweryfikować… podejście do tematu.

Beata BielBeata Biel (Fot. Ania Kowalska)
ekspert Google News Lab, reportażystka i dokumentalistka telewizyjna, wydawca

Od listopada 2015 roku reprezentuje Google News Lab. Wcześniej przez kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka i realizatorka telewizyjna. Związana była przede wszystkim z telewizją TVN, jako dziennikarz i wydawca w programach reporterskich. Jest autorką kilkudziesięciu reportaży telewizyjnych oraz filmów i cykli dokumentalnych, przede wszystkim o tematyce społecznej i śledczej. W wolnym czasie nadal realizuje programy dokumentalne. Laureatka nagrody Grand Press, stypendystka Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) w Waszyngtonie.