dr Anna Mierzecka

Mierzecka 1

Przynależność do katedry: Katedra Badań nad Bibliotekami i Innymi Instytucjami Kultury

Dyżury: wtorki 10.30-11.30, pok. 314 (budynek Nowy Świat 69, III pietro)

Mierzecka 1

Dyżury: wtorki 10.30-11.30, pok. 314 (budynek Nowy Świat 69, III pietro)

Biogram

Doktor nauk humanistycznych, informatolog, adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego, członek zespołu badawczego Centrum Cyfrowego: Projekt Polska. Specjalizuje się w badaniu szeroko rozumianych zachowań informacyjnych, wykorzystywaniu cyfrowych technologii informacyjnych do komunikacji: naukowej, problemami wykluczenia i aktywizacji cyfrowej.

Autorka książki Badania zachowań informacyjnych (nagroda Clio 2014, Nagroda Naukowa SBP im. Adama Łysakowskiego) oraz artykułów związanych z tą tematyką.

Uzyskała grant promotorski NCN na badania z zakresu wykorzystywania cyfrowych źródeł informacji w pracy naukowej prowadzone w ramach pracy doktorskiej. Współpracuje m.in. z CIBER Research Ltd., Saxion University of Applied Sciences.

Jest członkiem polskiego oddziału International Society for Knowledge Organization. Koordynowała i brała udział w licznych projekty badawczych, m.in. na zlecenia takich organizacji jak Google Polska, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju czy Orange Polska S.A.

Zainteresowania badawcze

• teoria zachowań informacyjnych;
  • teoria komunikacji naukowej;
  • problemy wykluczenia i aktywizacji cyfrowej;
  • cyfrowe zasoby informacyjne;
  • biblioteki akademickie i naukowe.

Prowadzone przedmioty i zasady zaliczeń

W przygotowaniu

Dorobek naukowy

W przygotowaniu.

Hobby

Uwielbia podróżować i zwiedzać nowe miejsca, nawet jeśli wiąże się to z nocowaniem pod gołym niebem. Żałuje, że Open’er jest tylko raz w roku, przez resztę czasu pociesza się innymi rockowymi koncertami. Poza tym w miarę możliwości: książki, narty, żeglarstwo.