Wiadomości

Samorząd Mazowsza i Uniwersytet Warszawski podpisali porozumienie dotyczące studiów podyplomowych dla pracowników administracji

25 maja 2026 r. zawarte zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Urządem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie a Uniwersytetem Warszawskim w zakresie kształcenia pracowników administracji samorządowej na studiach podyplomowych.

Dokument podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Alojzy Z. Nowak.
Przedmiotem porozumienia jest uruchomienie i realizacja przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego dwusemestralnych studiów podyplomowych z zakresu zarządzania komunikacją instytucji publicznych. Program zostanie przygotowany i prowadzony przez nasz Wydział.

Studia skierowane będą do 30 pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Program obejmie 180 godzin dydaktycznych i będzie koncentrował się na rozwijaniu kompetencji w obszarze zarządzania organizacją oraz komunikacji w środowisku nowych mediów.

Pierwsza edycja studiów podyplomowych planowana jest na rok akademicki 2026/2027. Strony porozumienia przewidują możliwość realizacji kolejnych edycji w zależności od zainteresowania dalszym podnoszeniem kwalifikacji pracowników administracji samorządowej.

Celem inicjatywy jest wzmocnienie kompetencji kadry urzędniczej w zakresie nowoczesnej komunikacji publicznej oraz zarządzania informacją w instytucjach publicznych.

fot. Paweł Brzeziński, Fotografia UW 

Search

Zapisz
Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Jeśli odrzucisz pliki cookie, strona może nie działać poprawnie.
Zaakceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Analityczne
Narzędzia do analizy danych w celu mierzenia skuteczności strony i zrozumienia, jak działa.
Google Analytics
Akceptuj
Odrzuć
Unknown
Unknown
Akceptuj
Odrzuć