Aktywność naukowa pracowników

Ukazała się książka dr Moniki Kożdoń-Dębeckiej pt. "Internet w prezydenckich kampaniach wyborczych w USA w latach 2000-2012".

internet w prezydenckichTemat podjęty przez autorkę ma nie tylko wymiar teoretyczny, ale także praktyczny, przydatny dla poszerzenia wiedzy specjalistów z zakresu teorii polityki, wywierania wpływu na zachowania polityczne obywateli oraz działań komunikacyjnych odnoszących się do mechanizmów perswazyjnych - możliwych do zastosowania z wykorzystaniem możliwości, które oferuje komunikacja Web 2.0 i wpływających na świadomość społeczną.

Z recenzji prof. dr hab. Teresy Sasińskiej-Klas z Uniwersytetu Jagiellońskiego

"Erasmus - Mobilność edukacyjna" 2018/2019 (KA103/2018) - wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć (STA) oraz prowadzenia zajęć i uczestniczenia w szkoleniu STA+STT

Szanowni Państwo, 

Przed chwila otrzymałem z BWZ  zestaw informacji na temat możliwości wyjazdowych Erasmus - prowadzenie zajęć (poniżej). 
 
Do majla z BWZ dołączam adres pod którym mozna odnaleźc listę uczelni z którymi WDIB UW ma podpisane umowy i które mogą stać się celem takich wyjazdów (uprzejmie proszę zwracać uwagę na kolumnę "wykładowcy" -      https://docdro.id/hrxphy0
 
Uprzejmie prosze o zapoznanie się rownież z nadesłanymi przez BWZ plikami opisujacymi zasady realizacji programu:
Zasady STA  (BARDZO WAŻNE!) https://docdro.id/qWi0RA3
lista rankingowa: https://docdro.id/dL8a4Zg 
 
Osoby zainteresowane mogą samodzielnie podejmować kontakt z Partnerami i złożyć ofertę konkretnych zajęć  (najlepiej wraz z ich opisem) tamtejszym Koordynatorom, ew.  służymy (razem z dr Orłowską)  także  pomocą przy kontaktach z naszymi Partnerami. 
 
Z wyrazami szacunku, 
Michał Zając
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
Ps. Z góry przepraszam: na ewentualne Państwa majle nie będę w stanie odpowiedzieć wcześniej jak w poniedziałek 15.10.2018 !
 
dr Michał Zając
Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy zagranicznej i krajowej
Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, UW
 
 
---------- Forwarded message ---------
From: Helena Klugiel vel Królikowska <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
Date: pt., 12 paź 2018 o 15:33
Subject: "Erasmus - Mobilność edukacyjna" 2018/2019 (KA103/2018) - wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć (STA) oraz prowadzenia zajęć i uczestniczenia w szkoleniu STA+STT
To: Elżbieta Jóźwik <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>, Helena Klugiel vel Królikowska <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

Szanowni Państwo,

jak co roku Biuro Współpracy z Zagranicą ogłasza konkurs na dofinansowanie wyjazdów nauczycieli akademickich.

W tym roku nauczyciele akademiccy mogą ubiegać się o dofinansowanie dwóch typów wyjazdów:

1.  STA – w celu prowadzenia zajęć w uczelniach zagranicznych,

2.  STA+STT – wyjazd łączony do jednej i tej samej uczelni w celu prowadzenia zajęć i uczestniczenia w szkoleniu

podnoszącym kwalifikacje zawodowe (dydaktyczne).

Prosimy o rozpowszechnienie w Państwa jednostkach:

- Procedury i kryteriów kwalifikacji, organizacji oraz zasad finansowania wyjazdów nauczycieli akademickich

w celu: a) prowadzenia zajęć (STA), b)  prowadzenia zajęć i uczestniczenia w szkoleniu (STA+STT)

w roku akademickim 2018/2019;

W załączeniu przesyłamy również formularz „Lista rankingowa”.

Listę rankingową należy przekazać do BWZ  do 12 listopada br. w formie papierowej oraz w formacie Excel

na adres pani Heleny Królikowskiej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pytania należy kierować e-mailowo również na ten sam adres.

Formularze:

„Indywidualny program nauczania – Mobility Agreement - Staff Mobility for teaching ”,

“Indywidualny program nauczania i szkolenia – Mobility Agreement - Staff Mobility for teaching and training”,

Taryfikator,

Krok po kroku,

Wniosek wyjazdowy Erasmus STA/STA+STT,

zostaną udostępnione na początku przyszłego tygodnia na stronie naszego biura:

http://bwz.uw.edu.pl/erasmus-kraje-programu >> wyjazdy nauczycieli akademickich.

Z wyrazami szacunku,

HELENA KRÓLIKOWSKA

Biuro Współpracy z Zagranicą

UNIWERSYTET WARSZAWSKI

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa

tel.    22 55 24 069

 

 

Wykładowczyni WDIB UW - dr Teresa Święćkowska autorką książki "Kochani krwiopijce".

Wykładowczyni WDIB UW - dr Teresa Święćkowska autorką książki "Kochani krwiopijce". Własność literacka i prawo autorskie w XIX-wiecznej Polsce". Serdecznie gratulujemy Pani Doktor publikacji, a Państwa zachęcamy do zapoznania się z lekturą!

https://universitas.com.pl/produkt/3776/Kochani-krwiopijce-Wlasnosc-literacka-i-prawo-autorskie-w-dziewietnastowiecznej-Polsce

"Wielomodułowy system rafinacji dużych zasobów informatycznych - Big Data (RBD)" - dr hab. Wiesław Cetera zdobywcą grantu na realizację projektu

Nasz wykładowca - dr hab. Wiesław Cetera zdobywcą grantu na realizację projektu: "Wielomodułowy system rafinacji dużych zasobów informatycznych - Big Data (RBD)"
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DOKTORANCI I MŁODSI PRACOWNICY NAUKOWI - termin ubiegania się o stypendia w ramach umów bilateralnych na partnerskich uczelniach amerykańskich

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że 5 czerwca b.r. upływa termin ubiegania się o stypendia w ramach umów bilateralnych na partnerskich uczelniach amerykańskich:

- doktoranci i młodsi pracownicy naukowi: http://bwz.uw.edu.pl/indiana-university-mlodsi-pracownicy

Kontakt w tej sprawie; Anna Sadecka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Michał Zając

Artykuł dr Anny Jupowicz-Ginalskiej "Print Magazine Covers as Packaging" w "Communication Today", vol. 9 (2018)

Zachęcamy do lektury artykułu, który opublikowała dr Anna Jupowicz-Ginalska: "Print Magazine Covers as Packaging" w "Communication Today", vol. 9 (2018)

"Communication today" to pismo indeksowane w Cabell’s Directories, CEJSH, EBSCO, CEEOL, ProQuest, Ulrich’s Periodicals Directory, Index Copernicus, ERIH PLUS, SCOPUS and (ESCI) – Web of Science Core Collection.

Nagroda Naukowa SBP im. A. Łysakowskiego za rok 2017 dla prof. dr hab. Jadwigi Woźniak-Kasperek oraz dr. Bartłomieja Włodarczyka

Miło nam poinformować, że nasi wykładowcy prof. dr hab. Jadwiga Woźniak-Kasperek oraz dr Bartłomiej Włodarczyk otrzymali Nagrodę Naukową SBP im. A. Łysakowskiego w kategorii podręczniki akademickie za książkę "Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu przedmiotowego".
Link do strony wydawnictwa: http://www.sbp.pl/wydawnictwa/produkt?produkt_id=306

Link do informacji na portalu SBP: http://www.sbp.pl/artykul/?cid=20246&prev=1

Dr hab. Paweł Żak na targach fotografii w Nowym Jorku

Dr hab. Paweł Żak, wykładowca WDIB UW, w kwietniu bieżącego roku prezentował swoje prace na targach fotografii w Nowym Jorku organizowanych od niemal 40 lat przez międzynarodowe stowarzyszenie kuratorów sztuki fotograficznej (AIPAD Photography Show), gdzie jego prace zostały uznane za jeden z 10 najlepszych zestawów prezentowanych na targach. Obecnie prace są prezentowane na wystawie indywidualnej w Galerii Imura w Kyoto.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

prof. dr. hab. Dariusz Kuźmina otrzymał grant z MKiDN z zakresu "Ochrony dziedzictwa kulturowego za granicą 2018"

Prof. dr hab Dariusz Kuźmina, Prodziekan WDIB UW otrzymał w konkursie MKiDN z zakresu "Ochrony dziedzictwa kulturowego za granicą 2018" grant na realizację kwerendy, katalogowania i digitalizację polskiego dziedzictwa narodowego w Fundacja Archiwum Helveto-Polonicum we Fryburgu (Szwajcaria). 
Uczestnikami projektu m.in będą dwaj studenci i jedna doktorantka z naszego Wydziału.