Z ogromną dumą i radością informujemy, że Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW po raz kolejny zwyciężył w Rankingu Kierunków Studiów w grupie kierunków dziennikarstwo i komunikacja, przygotowanym w ramach jubileuszowego – 20. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019. Nagrodę tę Wydział odbiera rokrocznie od 2014 roku. Jesteśmy także częścią najlepszej uczelni w Polsce! Uniwersytet Warszawski po raz kolejny okazał się nieprześcigniony!

Nasz Wydział przewyższył w notowaniach m.in. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu (II miejsce), czy Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (III miejsce).
Kryteriami w konkursie są prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał dydaktyczny i akademicki, efektywność naukowa oraz umiędzynarodowienie.

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 12 czerwca, nagrodę odebrał Dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. Janusz Adamowski.