W dniach 24-25.06.2019 odbyło się II Forum Wizja Rozwoju

W dniach 24-25.06.2019 odbyło się II Forum Wizja Rozwoju, największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Na Forum zaprezentowano to, co jest najlepsze w polskiej gospodarce oraz przedstawiono perspektywę rozwoju najnowszych technologii, wykorzystywanych przez rodzime firmy. Celem wydarzenia było zebranie wybitnych ekspertów z poszczególnych dziedzin reprezentujących świat nauki i biznesu. W budynkach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni dyskutowano w dziewięciu blokach tematycznych: Energetyka, Bezpieczeństwo Kraju – Rozwój Gospodarczy, Technologie Przyszłości, Finanse w Gospodarce, CSR w Gospodarce, Badania i Rozwój, Inwestycje, Programy Społeczne i Srebrna Gospodarka. Udział w spotkaniach wzięli przedstawiciele biznesu, świata nauki oraz polityki. Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego reprezentowała dr Agata Opolska-Bielańska moderując panel na temat: W jaki sposób społeczna odpowiedzialność biznesu realizowana jest poprzez partycypację pracowników na gruncie polskim.
W ramach dwudniowego wydarzenia organizatorzy zaplanowali łącznie 100 debat upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości z udziałem aż pięciuset ekspertów. Przedsięwzięcie odbywało się pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego.