Infrastruktura badawcza

Centrum analiz medialnych uw (cam uw)

Centrum Analiz Medialnych UW (CAM UW) to innowacyjne, zaawansowane technologicznie pracownie naukowo-badawcze w strukturze Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzące badania na styku nauk społecznych, humanistycznych i technicznych. 

Stanowimy interdyscyplinarny zespół specjalistów – kilkunastu medioznawców, językoznawców, psychologów, socjologów, ludologów, informatologów, politologów i statystyków.

Każdy z członków zespołu ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów zarówno naukowych, jak i komercyjnych.

Oferujemy kompleksową i wielostronną obsługę badawczo-ekspercką, która pozwala osiągać przewagę konkurencyjną. Gwarantujemy najwyższe standardy metodologiczne i organizacyjne w projektowaniu i realizowaniu badań.

Prowadzimy przede wszystkim projekty inspirujące i ciekawe – najchętniej takie, które tworzą nowe rozwiązania i nowe standardy, a przy tym wyjaśniają ważne zjawiska społeczne i trendy w działaniu i konsumowaniu mediów.

KONTAKT

Centrum Analiz Medialnych UW
ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa
tel. 22 55 23 943
biuro@lbm.uw.edu.pl
https://www.cam.uw.edu.pl/

About us
About us

laboratorium badań medioznawczych

Prowadzimy zaawansowane badania skupione na technologiach VR i AR, które wspierane są przez zaawansowane wyposażenie techniczne. Są to arena VR wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę do badań wirtualnej rzeczywistości, multimedialna sala grywalizacyjna wyposażona w konsole do gier i zorganizowana przestrzennie w taki sposób, by umożliwić obserwację zachowania i reakcji emocjonalnych gracza, a także aparatura okulograficzna - nowoczesny sprzęt mobilny Tobii Pro Glasses 2 (100 Hz), okulograf stacjonarny RED500 System (500 Hz), okulograf VR Tobii Pro VR Integration based on HTC Vive HMD (120Hz) oraz Tobii Pro Fusion (250Hz). Okulografy pozwalają na badanie ruchów gałek ocznych podczas korzystania z różnych przekazów medialnych, również aplikacji mobilnych (dzięki Mobile Device Solution). Za pomocą sprzętu firm Shimmer i B-ALERT badamy: galwaniczną reakcję skóry (GSR), bioelektryczną aktywność mózgu (EEG) oraz elektromiografię (EMG). Ponadto dzięki algorytmowi AFFECTIVA wykrywamy najprawdopodobniej przeżywane emocje na podstawie zapisu wideo. Posiadamy również wyrafinowane oprogamowanie iMotions Biometric Research Platform, które pozwala na synchroniczne zbieranie danych z wielu czujników biometrycznych zwizualizowanych na jednej osi czasu.

Prowadzimy również skupione na analizie przekazów medialnych eksperymenty jakościowe IDI i FGI (fokusownie z aparaturą rejestrującą audio-wideo, intimizująca sala, szkło weneckie, telewizor 50 cali, aparatura DVD-blue ray), eksperymenty projekcyjne (sala z projektorem: testy reklam, przekazów audiowizualnych, skuteczności perswazyjnej – aspekty reaktywne, deklarowane), oraz monitoring mediów masowych. Dysponujemy platformą do badań typu CAWI I studiem do badań CATI.

KONTAKT

Laboratorium Badań Medioznawczych UW
ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa
tel. 22 55 23 943
biuro.lbm@uw.edu.pl
https://www.lbm.uw.edu.pl/

laboratorium badań telewizyjnych i filmowych

LBTiF składa się z zespółu najwyższej klasy specjalistów dysponujących wieloletnim doświadczeniem: w jego skład wchodzą m.in. reżyser, realizator wizji i dźwięku, operatorzy telewizyjni i filmowi oraz montażyści. W laboratorium odbywają się zajęcia ze studentami specjalizacji telewizyjnej prowadzone w 80-metrowym, w pełni wyposażonym studiu telewizyjnym.

W tej przestrzeni prowadzimy także badania naukowe i zajęcia uzupełniające skupione nad zastosowaniem i rozwinięciem technologii rozszerzonej rzeczywistości AR na potrzeby telewizyjnych operatorów dronów. Tworzymy także badania i publikacje z zakresu dystrybucji filmowej i telewizyjnej. Organizujemy również kursy prezenterskie oraz warsztaty dziennikarskie, w ramach, których prowadzona jest obsługa medialna festiwali filmowych i kulturalnych (newsy, biuletyny i realizacje filmowe). Wykonujemy także realizacje reportaży i filmów dokumentalnych,

KONTAKT

Laboratorium Badań Telewizyjnych i Filmowych
ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa
horyzont21@uw.edu.pl
https://www.lbtif.uw.edu.pl/

About us

Search