Koła naukowe

Koła naukowe wdib uw

Nasi studenci uczestniczą aktywnie w wydziałowych kołach naukowych w ramach, których angażują się w zagadnienia praktyczne i teoretyczne związane ze swoimi obszarami zainteresowań.

Zachęcamy do dołączania i zakładania kolejnych kół naukowych!

About us

Lista kół naukowych

About us

Koło naukowe strefa pr

Koło Naukowe Strefa PR zostało założone w czerwcu 2019 roku. Celem Koła jest rozwijanie zainteresowań studentów związanych z dziedziną komunikacji społecznej, a w szczególności public relations. Członkom zależy na popularyzowaniu standardów etycznych w PR oraz konfrontowaniu stanowisk środowiska naukowego i wymiaru praktycznego branży. Organizujemy spotkania dyskusyjne, warsztaty, realizujemy badania i wspieramy się wzajemnie w rozwoju naukowym. Wszystkich, którym zależy na przyszłości polskiego PR, zachęcamy do włączenia się w działania Koła.

Opiekun naukowy: dr Łukasz Przybysz
Adres e-mail: strefapr@gmail.com
Facebook

About us

Koło naukowe public relations

Koło Naukowe Public Relations to grupa studentów, których połączyła chęć wspólnego działania. Stawiamy na praktykę i chcemy realizować się w ramach naszego Koła. Choć wszyscy interesujemy się PR-em, to każdego z nas fascynują inne jego obszary. Od PR-u modowego, poprzez zagadnienia związane z marketingiem, po PR organizacji pozarządowych i media relations. Wszystko to postaramy się włączyć w działalność KNPR. Zajmujemy się nie tylko merytorycznym przygotowaniem do pracy w branży PR, ale przede wszystkim już teraz staramy się stawiać w niej pierwsze kroki. Komentujemy rzeczywistość, chcemy pozytywnie wpływać na branżę PR w Polsce i na świecie i próbujemy swoich sił świadcząc usługi pro publico bono.

About us

Koło Naukowe Analiz Medioznawczych

Przy LBM UW i WDiB UW działa (od maja 2015 r.) Koło Naukowe Analiz Medioznawczych (nr 877 w rejestrze), które tworzą studenci i doktoranci najdłużej związani z Laboratorium, zaangażowani w największą liczbę projektów badawczych i mający tym samym największe doświadczenie badawcze spośród wszystkich współpracujących z LBM studentów.
 
About us

Koło Naukowe Publikowania Współczesnego

Publikowanie współczesne jest jednym z najmłodszych kierunków kształcenia na naszym Wydziale. Cztery lata jego funkcjonowania wystarczyły jednak, by zebrała się grupa pasjonatów świata książki. Dzięki ich zapałowi i chęci działania na początku 2022 roku powstało Koło Naukowe Publikowania Współczesnego.

Celem Koła jest stworzenie przestrzeni, w której jego członkowie będą rozwijać swoje zainteresowania w różnorodnym obszarze edytorstwa bibliologicznego. Jest tu miejsce dla miłośników kaligrafii i czcionek, projektowania książki, ilustratorstwa, rynku wydawniczego, marketingu, historii i współczesności. Świat książek jest przecież bardzo bogaty.

Planujemy różne formy działania, od spotkań z ludźmi książki, warsztatów i projektów nakierowanych na praktykę, po konferencje naukowe, na których poruszane będą zagadnienia teoretyczne.

Dziś Koło Naukowe Publikowania Współczesnego tworzą aspirujący młodzi naukowcy, badacze, projektanci, składacze, redaktorzy, czy specjaliści od marketingu publikacji oraz mediów społecznościowych. Jutro możesz tworzyć je Ty.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych książką dawną i współczesną, jej powstawaniem, estetyką, marketingiem, dystrybucją, działalnością wydawnictw. Z pewnością znajdziecie tu miejsce dla siebie.

Kontakt z nami: knpw@uw.edu.pl

Opiekun KN PW dr Mikołaj Ochmański

Przewodnicząca KN PW Dominika Fabiszewska

About us

Koło naukowe UX/AI

Koło UX i AI powstało z inicjatywy osób studenckich kierunku Architektura Przestrzeni Informacyjnych w połowie letniego semestru 2022 r. Koło zajmuje się organizowaniem spotkań z praktykami i naukowcami pól badawczych UX/AI, tworzeniem projektów stron i wielokanałowym udostępnianiem i promowaniem treści związanych z UX i AI. Celem Koła jest także organizacja warsztatów z obsługi różnego oprogramowania mogącego przydać się na w zawodzie. Zgłoszenia wszystkich zainteresowanych tematyką projektowania stron internetowych ー od organizacji wewnętrznej, przez badania użytkowników, po warstwę graficzną, są mile widziane!

Adres e-mail: kn.uxai@uw.edu.pl
Opiekun naukowy koła: dr Mariusz Luterek
Facebook
About us

DKF FilmUWka

DKF FilmUWka to Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy WDiB UW, który zrzesza miłośników kina.

Koło naukowe tworzą ambitni, nietuzinkowi i kochający kino studenci.

Celem koła jest promowanie i popularyzowanie kina (polskiego, europejskiego, światowego) a ponadto dziennikarstwa filmowego. Dyskutujemy, piszemy, publikujemy treści o X Muzie.

To przestrzeń dla miłośników kina a co najważniejsze dla osób, które nie boją się zabierać głosu w dyskusji.

W naszych planowanych działaniach znajdują się spotkania i długie rozmowy o kinie, oglądanie filmów, jak i organizacja spotkań z praktykami ze świata kina i mediów.

Gdy akurat nie mówimy o filmach, to zapewne o nich myślimy! ? Pasjonatów kina i chcących zarazić się naszą pasją zapraszamy do śledzenia nas na Instagramie i Facebooku!

Facebook: https://www.facebook.com/FilmUWka

Instagram: https://www.instagram.com/filmuwka.wdib.uw/

Email: dkf.filmuwka@uw.edu.pl

Opiekun naukowy koła: dr Anita Zawisza

About us

Naukowe Koło Fotografii KFadrat

Koło Naukowe KWADRAT to zrzeszenie studentów Uniwersytetu Warszawskiego, których łączy pasja do fotografii. Nasze działania łączą w sobie elementy teoretyczne i praktyczne. Członkowie KFADRATu to zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, których zainteresowania obejmują bardzo szeroki obszar - od fotografii analogowej i dokumentalnej, przez działania w polu sztuki, po grafikę i intermedia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych fotografią i chcących poszerzyć swoje horyzonty do dołączenia do Koła Fotografii Analogowej, Dokumentalnej, Reporterskiej i Alternatywnych Technik.  

Opiekun koła: dr hab. Wojciech Sternak

Przewodniczący koła: Maciej Jan Dragan 

Adres e-mail: kfadrat@uw.edu.pl

Instagram: https://www.instagram.com/kfadratuw/

About us

AI Explorers

AI Explorers to dynamiczne koło naukowe działające przy Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, które skupia studentów i doktorantów zafascynowanych światem sztucznej inteligencji. Naszym celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu AI poprzez realizację innowacyjnych projektów badawczych, warsztatów i szkoleń. 

AI Explorers to przestrzeń, w której kreatywność i innowacyjność spotykają się z wiedzą i praktyką. Naszym zamiarem jest nawiązywanie współpracy z wiodącymi firmami i instytucjami w branży, co umożliwi naszym członkom zdobycie cennych doświadczeń i kontaktów zawodowych. Promujemy i popularyzujemy zagadnienia związane z AI zarówno w środowisku akademickim, jak i poza nim, tworząc materiały informacyjne oraz organizując wydarzenia, które przybliżają tę tematykę szerokiej publiczności. Nasze koło wspiera rozwój kariery zawodowej swoich członków, oferując możliwości uczestnictwa w konferencjach, hackathonach i innych branżowych wydarzeniach. Dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi i technologii, AI Explorers to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie korzystania z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji.

Zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności i współtworzenia przyszłości AI razem z nami!
Przewodniczący AI Explorers: Karol Demski
Opiekun AI Explorers: dr Agnieszka Marzęda
Adres e-mail: aiexplorers@uw.edu.pl
Adres www: https://aiexplorers.wdib.uw.edu.pl/

Search