Erasmus

WAŻNY KOMUNIKAT:

Szanowni Państwo,

 Druga tura rekrutacji Erasmus -  ogólnouniwersytecka  (dot. częściowych studiów Erasmus w semestrze letnim 2021/22) - ZOSTAŁA OTWARTA!

Za przeprowadzenie dodatkowej kwalifikacji odpowiada Biuro Współpracy z Zagranicą (BWZ). Zasady dostępne są na http://bwz.uw.edu.pl/.../dodatkowa-kwalifikacja-na.../. Pytania prosimy kierować do p. Ewy Makal-O’Hara (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. + 22 55 24 232).

Osoby zainteresowane proszone są o przygotowanie dokumentów zgodnych z wytycznymi BWZ i przesyłanie majlem skanu na adres Wydziałowego Koordynatora Erasmus: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty wymagane:

- kwestionariusz ze strony BWZ

- zaświadczenie o średniej wydane przez sekcję studencką  WDIB UW

- zaświadczenie o znajomości odpowiedniego języka (co najmniej B2)

- oswiadczenie o poprzednich wyjazdach

Proszę nie zrażać się informacją autorespondera: niestety ogłoszenie II tury zbiegło się fatalnie z moim urlopem i wyjazdem.  Dokumenty, które napłyną w ciągu najbliższego tygodnia zostaną podpisane w dniu 19.09.2020   (rekrutacja na 2 turę trwa do 15.10.2021 – nie ma więc dramatu!)

Załączam (na samym dole) plik w którym opisane są wymogi językowe do uczelni z listy WDIB UW (tam gdzie nie ma podanego języka – będzie to angielski!)

Informacje dodatkowe:

- „zaświadczenie o znajomości języka” – zaświadczenie /wpis w USOS o zdaniu języka na B2 lub inne certyfikaty (zostaną ocenione przez Koordynatora i BWZ)

- uczelnie spoza listy WDIB: tylko w wyjątkowych,  BARDZO DOBRZE uzasadnionych przypadkach – proszę pamiętać , że Umowy są podpisywane z Wydziałami. (np. argument o konieczności "poznania bogatej kultury Włoch oraz pięknego języka włoskiego" - nie jest dobrym uzasadnieniem!)

Obecność np. „dziennikarstwa” na uczelni z listy innego Wydziału nie oznacza, że będzie można na nim studiować!  Wyjeżdżając z  umowy np. Wydziału Zarządzania studiuje się na obcym Wydziale Zarządzania!

Na pytania szczegółowe, na które nie odpowie p. Ewa Makal- O'Hara będę odpowiadał telefonicznie w dniu 19.09.2021 - tel. 661106760

 Z szacunkiem,

Dr Michał Zając

Wydziałowy Koordynator Erasmus

------------------------

 

Info o Studiach Erasmus:

http://bwz.uw.edu.pl/dla-studentow-i-doktorantow-studia-2021-2022/

Info o Praktykach Erasmus:

http://bwz.uw.edu.pl/dla-studentow-doktorantow-i-absolwentow-praktyki-2020-2021/

 

Erasmus+  Od czego zacząć? 

Zajrzyj koniecznie tutaj: 

http://bwz.uw.edu.pl/erasmus-kraje-programu/ 

Informacje dotyczące PRAKTYK ZAWODOWYCH Erasmus+ 

PRAKTYKI ERASMUS+  OFERTA WDIB UW!

Zachęcamy do zapoznania się z listą organizacji, które potencjalnie oferują praktyki Erasmus dla studentów WDIB UW:

https://docdro.id/rzJSg62

Zachęcamy do samodzielnego poszukiwania firm w UE, które przyjmą Was na praktyki!

Informacje ogólna dot. praktyk studenckich i absolwenckich:

 http://bwz.uw.edu.pl/dla-studentow-doktorantow-i-absolwentow-praktyki-2020-2021/

SERDECZNIE PROSIMY O SZCZEGÓŁOWE ZAPOZNANIE SIE Z INFORMACJAMI W TEJ ZAKŁADCE PRZED ODWIEDZENIEM KOORDYNATORÓW/WYSŁANIEM DO NICH MAJLA!

Dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 -   Koordynator Mobilności na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW:

-   Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy zagranicznej i krajowej

    Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, UW

dr Michał Zając 

Zając 1

Dyżury: 

Dyżury: pokój 314 Nowy Świat 69 , III p.

urlop 8.09-18.09.2021

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

- Zastępca Wydziałowego Koordynatora Mobilności

  (Erasmus + studenci wyjeżdżający z kierunków dziennikarskich i przyjeżdżający na  kierunki     dziennikarskie dla realizacji studiow częściowych Erasmus).

  dr Paulina Orłowska

Orłowska 1

Dr Paulina Orłowska jest na urlopie zdrowotnym - do odwołania.

Wszystkie sprawy zwiazane z programem Erasmus prosimy kierować do dra Michała Zająca : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  

 

Załączniki:
Pobierz plik (2021-09-07_154853.JPG)lista umow II tura170 kB