Wykładowcy

dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska

Katedra: Katedra Prawa Mediów
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres: ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa, pok. -1.07

Image

Konsultacje

Dyżur Prodziekana do spraw studenckich: czwartek, godz. 11:00-12:00, pokój 0.41. 

Osoby zainteresowane proszone są o zadeklarowanie chęci spotkania mailowo, najpóźniej na dwa dni przed dyżurem. Przed umówieniem się na dyżur, w sprawach dotyczących toku studiów oraz w sprawach dotyczących wznowień, proszę w pierwszej kolejności kontaktować się z Sekcją Toku Studiów. Uzyskają tam Państwo większość potrzebnych informacji bez konieczności umawiania się na oddzielnie spotkanie. W sprawach bieżących pomocą służą też Kierownicy studiów.

Dyżur dydaktyczny: wtorek, godz. 11.15-12.15, pokój 0.41. 

Biogram

Prawnik i medioznawca. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Stopień doktora uzyskała na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW przygotowując pracę: „Prasa drukowana a dobra osobiste i ich ochrona w prawie polskim”. Od 2019 r. doktor habilitowany nauk społecznych (nauki o mediach). Za monografię habilitacyjną pt. „Zakaz publikacji w prasie danych osobowych i wizerunków osób publicznych podejrzanych lub oskarżonych o przestępstwo" (Aspra-JR, Warszawa 2018) otrzymała nagrodę im. Karola Jakubowicza „Media and Democracy" (2019).

Pracownik Katedry Prawa i Etyki Mediów. Od początku swojej drogi zawodowej związana z Uniwersytetem Warszawskim (Wydziałem Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, a następnie Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii). Wicedyrektor ds. dydaktycznych w Instytucie Dziennikarstwa w latach 2005-2008. Pełniła także funkcję kierownika Magisterskich Uzupełniających Studiów Dziennikarskich prowadzonych w ośrodku zamiejscowym (2003–2005), kierownika Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (2008–2012), kierownika Zaocznych Studiów Dziennikarskich pierwszego i drugiego stopnia (2018-2020). W latach 2008 - 2016 wiceprzewodniczący senackiej komisji dyscyplinarnej ds. studentów.

Zainteresowania badawcze

  • prawne aspekty funkcjonowania mediów w Polsce
  • dobra osobiste w działalności mediów
  • prawa i obowiązki dziennikarzy oraz ich odpowiedzialność
  • media a przestępczość

Pełnione funkcje w organizacjach, towarzystwach i gremiach naukowych

Członek Polskiego Towarzystawa Komunikacji Społecznej oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego.

Search