Wykładowcy

dr hab. Wojciech Sternak

Katedra: Katedra Fotografii i Genologii Dziennikarskiej
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres: ul. Nowy Świat 69 (Klatka B)

Image

Konsultacje

Środa 12-13, ul. Nowy Świat 69 klatka B parter.

Biogram

Uzyskał tytuł magistra kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW w 2007 oraz tytuł magistra w zakresie technik multimedialnych na Wydziale Mechatroniki PW w 2004. Doktoryzował się w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie w 2014 na podstawie pracy Podróż fotograficzna. Między rzeczywistością a symulakrum, której promotorem był Wojciech Prażmowski.

Od 2014 jest wykładowcą w Katedrze Fotografii, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Uniwersytet Warszawski. W przeszłości prowadził zajęcia również w: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie, na kierunku Edukacja Artystyczna; Wydział Humanistyczny UPH; Universidad CEU San Pablo w Madrycie i in. W lipcu 2021 stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki nadała mu Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie: podstawą habilitacji był album pt. Siedem dróg.

Jest laureatem m.in. takich konkursów jak: 18. Biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu REMIS (2011), Denis Roussel Award (USA, 2019) oraz Vintage Grand Prix (2019).

Zainteresowania badawcze

  • historia fotografii
  • fotografia i nowe media
  • antropologia fotografii

Pełnione funkcje w organizacjach, towarzystwach i gremiach naukowych

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego od 2015. Od 2016 jest członkiem ZPAF, a od 2017 wiceprezesem Okręgu Warszawskiego ZPAF i Dyrektorem Studium Fotografii ZPAF. Od 2019 jest członkiem Naukowego Towarzystwa Fotografii.

Search