Studia Podyplomowe Nowe media w instytucjach dziedzictwa kulturowego

ZAPRASZAMY NA STUDIA PODYPLOMOWE
„NOWE MEDIA W INSTYTUCJACH DZIEDZICTWA KULTUROWEGO”

Dla kogo?

Studia kierowane są do absolwentów studiów I oraz II stopnia, pracowników instytucji dziedzictwa kulturowego, muzeów, bibliotek, archiwów, instytucji edukacyjnych, szkół, agencji reklamowych, jak również dziennikarzy zajmujących się taką tematyką i innych osób zainteresowanych szeroko pojętą problematyką upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Tematyka studiów

Studia obejmują teoretyczne i praktyczne zagadnienia w zakresie funkcjonowania różnorodnych typów instytucji dziedzictwa kulturowego z wykorzystaniem nowych mediów i współczesnych technologii informatycznych, rewolucjonizujących możliwości ekspozycyjne, a także formę dokumentacji i udostępniania oraz inwentaryzowania i digitalizacji zbiorów.

Przykładowe proponowane zajęcia to: Historia instytucji dziedzictwa kultury, Tożsamość konkurencyjna instytucji dziedzictwa kulturowego, Technologie cyfrowe w dokumentacji i zarządzaniu zbiorami (digitalizacja i dokumentacja trójwymiarowa), Organizacja wystaw i prezentacji stałych i czasowych z wykorzystaniem nowych mediów, Promocja i kształtowanie wizerunku instytucji kultury oraz budowanie marki w oparciu o nowe media, Edukacja w instytucjach sektora GLAM, Grupy zagrożone wykluczeniem społecznym w instytucjach dziedzictwa kulturowego, Neuromuzeologia i wiele innych.

Gdzie i kiedy?

Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Bednarska 2/4 00-310 Warszawa
ul. Nowy Świat 69 00-927 Warszawa
Zjazdy odbywają będą się w soboty i niedziele w ramowych godzinach 9.00-16.00

Ze względu na warunki epidemiologiczne, zajęcia roku akademickim 2020/2021 (semestr 1. i 2.) odbywają się w formie zdalnej.

Rekrutacja

Rekrutacja na 2. edycję studiów planowana jest między 14 czerwca a 1 października 2021 roku (I tura) oraz 6-15 października (II tura).

Rekrutacja odbywa się za pomocą systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Wymagane dokumenty prosimy o przesyłanie listem poleconym na adres adres Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa z dopiskiem "Studia podyplomowe - Nowe media i instytucjach dziedzictwa kulturowego":

• podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z systemu IRK,
  • odpis dyplomu,
  • adres korespondencyjny.

Możliwe jest również złożenie dokumentów osobiście w siedzibie Wydziału. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy ze względu na pracę zdalną.

Studia w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 mogą odbywać się w formie hybrydowej lub zdalnej, w zależności od stanu epidemicznego. Szczegółowe informacje zostaną przekazane kandydatom po opublikowaniu zarządzenia Rektora.

Czesne wynosi 3 300 złotych za trzy semestry łącznie.
Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 3 raty.

Dodatkowe opłaty obejmują 30 zł za wydanie świadectwa ukończenia studiów.

Kontakt

Więcej informacji o studiach znajdą Państwo na stronie: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/PODYPL2021/programme/SP-IN-NMIDK/ .
Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez system IRK.

Załączniki:
Pobierz plik (Program studiów_www.pdf)SP NMIDK - program studiów46 kB