WYDARZENIE

Szczegóły dotyczące wydarzenia

03 Cze, 2023

"Naprawić język polityki" - spotkanie studentów dziennikarstwa z czołowymi polskimi politykami

  • sobota, 03 czerwca 2023 13:30 - sobota, 03 czerwca 2023 16:30
  • ul. Bednarska 2/4, Warszawa

O WYDARZENIU

Zapraszamy na wydarzenie "Naprawić język polityki", podczas którego studentki i studenci naszego Wydziału przedstawią czołowym polskim politykom wnioski z analiz stosowanej przez nich retoryki oraz wskazówki, jak ją poprawić. W prowadzonej przez Konrada Kiljana dyskusji udział wezmą badacze komunikacji, parlamentarzyści oraz goście. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 r. o godzinie 13:30 w auli kolumnowej. 
 
Wpływ polityków na poziom debaty publicznej zależy od stosowanych przez nich strategii oraz kompetencji językowych. Efekty ich wystąpień uzależnione są także od specyfiki poszczególnych mediów, które premiują i promują zachowania pasujące do konkretnych modeli biznesowych. Kosztem zwiększenia swobody kreowania przekazu własnymi i przychylnymi kanałami jest atomizacja i polaryzacja społeczna, utrudniająca komunikację z odbiorcami innymi niż wierni fani. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną rekomendacje pozwalające na zmniejszenie roli negatywnych emocji w dyskusji politycznej oraz budowanie zrozumiałego dla odbiorców przekazu.
 
Przedstawione analizy stanowią efekt prac studentów dziennikarstwa w ramach przedmiotu "Retoryka i erystyka" prowadzonego przez Konrada Kiljana. 
 
Udział wezmą:
Waldemar Buda (PiS), Kamila Gasiuk–Pihowicz (KO), Tomasz Zimoch (Polska 2050), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL), Paulina Matysiak (Lewica), Monika Falej (Lewica), Konrad Berkowicz (Konfederacja), Robert Gwiazdowski.
 
Omówienie:
dr hab. Jacek Wasilewski, dr Karolina Brylska, dr Barbara Konat 
 
Zapraszamy do udziału i wzięcia głosu w dyskusji wszystkich zainteresowanych tematyką wydarzenia – WSTĘP WOLNY.
 
Media: Radio Kampus, Uniwerek TV

GOŚCIE

Lokalizacja

Search