Wykładowcy

dr hab. Katarzyna Gajlewicz-Korab

Katedra: Katedra Systemów Medialnych
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres: ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa, pok. -1.06

Image

Konsultacje

Dyżur Dydaktyczny:

poniedziałek, godzina 13.00-14.00
link do spotkań: meet.google.com/qrb-pmms-fdy

Kontakt na dyżurze uzależniony jest od wcześniejszego ustalenia konkretnej godziny łączenia, najpóźniej w dzień poprzedzający zaplanowany dyżur.

Dyżur Kierownika Studiów Niestacjonarnych I i II stopnia na kierunku Dziennikarstwo i Medioznastwa

Środa, godzina 20.00-21.00
Link do spotkań:
meet.google.com/zvj-xfhq-auu

Kontakt na dyżurze uzależniony jest od wcześniejszego ustalenia konkretnej godziny łączenia, najpóźniej w dzień poprzedzający zaplanowany dyżur.

Biogram

(kierunek: dziennikarstwo i komunikacja społeczna). Pracowała w wielu redakcjach (m.in.: Tok FM, Radio Bis, TVP S.A.) oraz współpracowała w licznymi tytułami prasowymi i agencjami fotograficznymi.
Od 2004 r. doktorantka w Zakładzie Systemów Medialnych w Instytucie Dziennikarstwa. Pracę doktorską pod tytułem „Francuskie tygodniki opinii wobec muzułmanów we Francji” obroniła w 2009 r. Od grudnia 2009 r. do września 2014 r. pełniła funkcję p.o. Kierownika Zakładu Praktyki Dziennikarskiej.

Zainteresowania badawcze

  • francuski system medialny
  • zagraniczne systemy medialne
  • polski system medialny
  • celebrytyzacja
  • konwergencja mediów
  • tabloidyzacja mediów

Pełnione funkcje w organizacjach, towarzystwach i gremiach naukowych

Od 2014 r. członek międzynarodowej grupy badawczej (LEMEL) monitorującej rynek mediów on-line w Europie. Od 2015 roku koordynator polskiego korpusu tej grupy. Członek PTKS i PTEM.

Search