Wiadomości

Newsletter Kulturalny UW: Tydzień Artystyczny | Wykład Roberta Makłowicza | Koncert „Folkowe Wariacje” ZPiT „Warszawianka”

W najbliższym czasie odbędą się na naszej uczelni trzy wydarzenia, na które zapraszają jednostki UW.

Zarząd Samorządu Studentów organizuje po raz 7. Tydzień Artystyczny UW w dniach 28 marca – 1 kwietnia. To szansa dla wszystkich studentów i studentek naszej uczelni zaprezentowania swoich talentów i dokonań.

Program Tygodnia Artystycznego:

28.03 (poniedziałek) Dzień fotografii. Godzina 19:00, Biblioteka Uniwersytecka poziom -1

29.03 (wtorek) Dzień literatury. Godzina 19:00, dyskusja online. Zapisy: https://forms.gle/UKJaUUk2LpR7Uexw7

30.03 (środa) Dzień malarstwa. Godzina 19:00, Biblioteka Uniwersytecka poziom -1

31.03 (czwartek) Dzień poezji. Godzina 19:00, Sala Kolumnowa Wydziału Historii. Wystąpi m.in. Chór Akademicki UW.

1.04 (piątek) Dzień Teatru. Godzina 19:00, Biblioteka Uniwersytecka poziom -1. Wystąpi m.in. Teatr Hybrydy UW.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/tydzienartystyczny.uw

TydzienArtystycznyUW2022


Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wykład Roberta Makłowicza w środę, 30 marca, o godzinie 17:00 do auli w Dawnej Bibliotece na Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Nie bez związku z tym co się dzieje w Ukrainie, Robert Makłowicz wygłosi wykład pt.: "Środkowoeuropejskie kawiarnie jako ośrodek życia intelektualnego i artystycznego, ze szczególnym uwzględnieniem Lwowa i Czerniowców".

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu "Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie".

Organizatorzy: Muzeum UW we współpracy ze Stowarzyszeniem Muzeów Uczelnianych i Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego oraz przy wsparciu Biura Promocji UW.

Wydarzenie dostępne również na uniwersyteckim kanale YouTube:

plakat cykl 2022 Robetr Makłowicz n Large


Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka zaprasza na „Folkowe Wariacje” – niezwykły koncert grup dziecięco-młodzieżowych Zespołu podsumowujący pracę młodych tancerzy i kadry. Koncert odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 18:00 w Mateczniku Mazowsze, ul. Świerkowa 2, Otrębusy.

Grupy dziecięce zasilają szeregi „Warszawianki” od 2001 roku, praca z najmłodszymi zaowocowała inicjatywą utworzenia w 2008 grupy młodzieżowej oraz młodszej grupy muzycznej. W czasie istnienia obu grup powstało wiele kompozycji tanecznych wzbogacających repertuar Zespołu, ukazujących młodego ducha „Warszawianki”, dziecięcą radość i zabawę. Dzieci i młodzież reprezentowały Zespół i Polskę na Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych m.in. na Tajwanie, w Maroko, Chorwacji, na Cyprze, we Francji, Portugalii, na Azorach, w Macedonii i w Tajlandii. Młodzi wykonawcy zaprezentują folklor z różnych regionów Polski oraz obrazki sceniczne w ciekawych choreografiach i niebanalnych aranżacjach muzycznych.

Bilety na koncert można kupić pod poniższym linkiem:

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/72408/Otr%C4%99busy/Folkowe+wariacje/

FolkoweWariacje2022

Search