Warsztaty dziennikarskie WDIB UW w Sandomierzu - 29.06 – 3.07. 2022

Ogłaszamny nabór na Warsztaty dziennikarskie Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, w ramach 19. Festiwalu Filmów- Spotkań NieZwykłych, Sandomierz 29.06 – 3.07. 2022

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWO-NAUKOWE

Warsztaty dziennikarskie w Sandomierzu, to spotkanie studentów dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego ze środowiskiem lokalnym. Celem jest przygotowanie dokumentacji dziennikarskiej w momencie święta sztuki, jakim jest festiwal, w mieście – o jego wpływie na mieszkańców, o sposobie rozumienia sztuki przez gości festiwalu i mieszkańców miasta i okolicy. Co jest im bliskie? Czego poszukują w sztuce? W jaki sposób miejsce wpływa na odbiór?  Fakt taki pozwala wyznaczyć pole obserwacji i twórczą konfrontację w obu kierunkach; studenci - mieszkańcy Sandomierza, mieszkańcy - studenci.

Takie działanie ma sprzyjać rozwojowi i sprawdzeniu umiejętności warsztatowych w ramach dwóch grup: tj. prasowej (redagowanie codziennego Biuletynu Festiwalowego - wydanie papierowe i sieć, 2 wydania) oraz codziennej Festiwalowej Kroniki Filmowej (2 wydania pokazywane w kinie i w sieci).

Postawione przed studentami zadania przebiegają na kilku płaszczyznach, w szczególności:

1. Miasto, okolica, kilka miejscowości regionu świętokrzyskiego; widziane oczami studentów

2. Festiwal Filmowy jako miejsce zetknięcia się z filmami i ich twórcami

3. Wpływ (odbiór) dużego przedsięwzięcia artystycznego na i przez społeczność lokalną; dzień powszedni i święto artystyczne, wychwycenie momentów interaktywnych i kulturotwórczych

4. Archiwizacja zebranych materiałów pod kątem prezentacji i analizy na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii jego innym studentom

5. Kształcenie zawodowe w kierunku multimedialnego dziennikarstwa audiowizualnego i organizacji produkcji audiowizualnej (ritv, nowe media).

Instruktorami Warsztatów, z ramienia Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW będą:

mgr Stanisław Zawiśliński (szef części prasowej), mgr Konrad Zarębski, mgr Dariusz Łukawski (szef sekcji TV-film), a także mgr Krzysztof Sokół, kierownikiem warsztatów jest dr Sławomir Rogowski.

Wyjazd jest bezpłatny, w tym: zakwaterowanie w bursie, wyżywienie w trakcie dnia, wejście na imprezy, transport na trasie Warszawa-Sandomierz-Warszawa.

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można w załączniku do artykułu.

Program Festiwalu można znaleźć na https://pl-pl.facebook.com/festiwalniezwykly/

Kontakty i zgłoszenia do 31.05.2022: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chcesz się dowiedzieć więcej o warsztatach? Zobacz film:

Poniżej obejrzeć można też galerię zdjęć z poprzedniej edycji wasztatów.