Wiadomości

Projekt „Polska Stories” - konkurs redakcji Weekend.Gazeta.pl dla młodych reporterów i reporterek

Redakcja Weekend.Gazeta.pl chce szukać i szkolić młodych reporterów i reporterki. Serwis ogłosił właśnie nabór do projektu „Polska Stories”, w ramach którego dziesięciu autorów weźmie udział w spotkaniach doskonalących warsztat dziennikarski pod okiem reportażystki Olgi Gitkiewicz, a następnie opublikuje własne teksty na stronie głównej Gazeta.pl.

Dziesięciu autorów wyłonionych w dwuetapowej rekrutacji weźmie udział w cyklu dziennikarskich szkoleń prowadzonych przez Olgę Gitkiewicz, której reporterskie książki nominowane były m.in. do Nagrody Nike i Grand Press, a także zaproszonych do projektu gości. Warsztaty pomogą uczestnikom i uczestniczkom w doskonaleniu ich umiejętności dziennikarskich.

Każdy z uczestników programu „Polska Stories” zostanie objęty kompleksową opieką redaktorską w trakcie pracy nad własnym reportażem, który zostanie opublikowany na Gazeta.pl. Wszystkie teksty biorące udział w projekcie będą promowane na stronie głównej portalu oraz w jego serwisach społecznościowych. Zwieńczeniem projektu „Polska Stories” będzie wyłonienie najlepszego materiału przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele redakcji Weekend.Gazeta.pl.

W programie mogą uczestniczyć osoby do 30. roku życia, które mają już na koncie publikacje o charakterze dziennikarskim na łamach dowolnych środków masowego przekazu, w tym w serwisach internetowych, na blogach, w dziennikach lub czasopismach, a także nie są na stałe związane z żadną ogólnopolską redakcją lub ich doświadczenie w pracy dziennikarskiej nie przekracza 5 lat. Udział w projekcie jest bezpłatny, a jego uczestnicy otrzymają wynagrodzenie za opublikowane reportaże.

Zgłoszenia do projektu „Polska Stories” można wysyłać do niedzieli, 15 maja br. za pośrednictwem strony https://weekend.gazeta.pl/polskastories/0,0.html.

Zachęcamy wszystkich naszych obecnych studentów i studentki oraz absolwentów do wzięcia udziału w konkursie.