Studenckie Stowarzyszenie Filmowe - nowa organizacja studencka na WDIB UW

Na WDIB UW powstało Studenckie Stowarzyszenie Filmowe!

Studenckie Stowarzyszenie Filmowe jest odpowiedzią na wewnętrzną chęć tworzenia i rozwijania się zarówno zawodowo, jak i artystycznie, którą czuliśmy wraz z grupą znajomych ze studiów. Uznaliśmy przy tym, że możliwości, które dają zarówno wydział, jak i Uniwersytet, są tak ogromne, że nierozsądne byłoby nie skorzystanie z nich.
Naszymi celami są przede wszystkim rozwój członków stowarzyszenia poprzez działania edukacyjne i praktyczne, a także zaoferowanie im możliwości poznania branży filmowej i zachęcanie do własnej aktywności. W związku z tym zdecydowaliśmy, że nasze działania będą oparte o 3 trzony, które pomogą nam w realizacji naszych celów:
- organizacja szkoleń
- organizacja własnych produkcji
- współprace z innymi organizacjami.

Te trzy filary działania razem składają się na naszą ofertę programową. W organizacji szkoleń chcielibyśmy korzystać zarówno z wiedzy własnej (jako, że obecnie Stowarzyszenie częściowo tworzą osoby aktywne w branży filmowej) jak i z wiedzy zaproszonych do współpracy ekspertów (w tym m.in. mamy zamiar zaproponować współpracę pracownikom wydziału, którzy posiadają bogate doświadczenie i wiedzę, którymi mogliby się podzielić z członkami Stowarzyszenia).

Własne produkcje zakładają nagrywanie filmów krótkometrażowych, które chcielibyśmy realizować w liczbie kilku rocznie. Będzie to wspaniała okazja dla członków na przetestowanie wiedzy zdobytej na szkoleniach w praktyce. Chcemy również, żeby nasi eksperci byli zaangażowani w tworzenie filmów Stowarzyszenia i sprawowali nadzór mentorski nad naszymi projektami. Dzięki temu uda się uzyskać wysoką jakość produkcji, która pozwoli na wysyłanie filmów Stowarzyszenia na konkursy i festiwale filmów amatorskich.

Trzecim trzonem będą współprace z innymi organizacjami. Dzięki nim członkowie Stowarzyszenia będą mogli poznać branżę filmową od podszewki, nawiązywać kontakty (zarówno profesjonalne, jak i osobiste) z osobami działającymi w tym obszarze. Przy okazji, chcemy promować szkolenia i wydarzenia otwarte zaprzyjaźnionych organizacji, takie jak warsztaty i szkolenia, dając dodatkowe szanse rozwoju naszym członkom.
Składając te trzy obszary w jedno wierzymy, że uda nam się złożyć jednolitą i atrakcyjną ofertę programową dla studentów UW chcących spróbować swoich sił w tworzeniu filmów!