Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym przygotowanym z myślą o młodym pokoleniu "Szkoła Młodej Krytyki". Jest to cykl twórczych zajęć uczących praktycznych umiejętności, rozumienia przekazów medialnych oraz świadomego tworzenia oryginalnych treści.
Mistrzami i nauczycielami są znane i cenione osobowości medialne – dziennikarze, doświadczeni praktycy znający tradycyjne media, ale też dobrze odnajdujący się w świecie nowych, szybkich form komunikacji. W bezpośrednim kontakcie i atmosferze sprzyjającej dialogowi, dzielą się wiedzą i umiejętnościami. Pierwszy semestr zajęć startuje 14 października i potrwa do 2 grudnia 2023 r. Będzie poświęcony pracy z tekstami. Zajęcia poprowadzą: Juliusz Ćwieluch, Paulina Reiter, Sylwia Czubkowska, Łukasz Maciejewski, Natalia Szostak oraz Łukasz Kamiński. Podczas czterech całodniowych, sobotnich sesji opowiedzą, czym jest dla nich praca w mediach i co to znaczy być dziennikarzem. Przed jakimi wyzwaniami stają dziś twórcy treści i jaka może być przyszłość mediów. Mówić będą o misji, etyce, ale też o komercjalizacji, clickbaitach i fake-newsach. Pod ich okiem uczestnicy będą wprawiali się w pisaniu tekstów, wyrażaniu opinii. Poznają podstawy warsztatu recenzenta. Spotkania podzielone są na dwie części: wykładowe oraz warsztatowe.
Projekt ten, przygotowany został z myślą o osobach w wieku 17-25 lat, zajęcia te, są bezpłatne (obowiązują jedynie zapisy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., które przyjmowane będą do 12 października).
Więcej szczegółów na stronie FB wydarzenia.

