- Adam Balcerzak
Studia podyplomowe "Nowe media w instytucjach dziedzictwa kulturowego" - rekrutacja 2020/2021
ZAPRASZAMY NA PODYPLOMOWE STUDIA
„NOWE MEDIA W INSTYTUCJACH DZIEDZICTWA KULTUROWEGO”
Dla kogo?
Studia kierowane są do absolwentów studiów I oraz II stopnia, pracowników instytucji dziedzictwa kulturowego, muzeów, bibliotek, archiwów, instytucji edukacyjnych, szkół, agencji reklamowych, jak również dziennikarzy zajmujących się taką tematyką i innych osób zainteresowanych szeroko pojętą problematyką upowszechniania dziedzictwa kulturowego.
Tematyka studiów
Studia obejmują teoretyczne i praktyczne zagadnienia w zakresie funkcjonowania różnorodnych typów instytucji dziedzictwa kulturowego z wykorzystaniem nowych mediów i współczesnych technologii informatycznych, rewolucjonizujących możliwości ekspozycyjne, a także formę dokumentacji i udostępniania oraz inwentaryzowania i digitalizacji zbiorów.
Przykładowe proponowane zajęcia to: Historia instytucji dziedzictwa kultury, Tożsamość konkurencyjna instytucji dziedzictwa kulturowego, Technologie cyfrowe w dokumentacji i zarządzaniu zbiorami (digitalizacja i dokumentacja trójwymiarowa), Organizacja wystaw i prezentacji stałych i czasowych z wykorzystaniem nowych mediów, Promocja i kształtowanie wizerunku instytucji kultury oraz budowanie marki w oparciu o nowe media, Edukacja w instytucjach sektora GLAM, Grupy zagrożone wykluczeniem społecznym w instytucjach dziedzictwa kulturowego, Neuromuzeologia i wiele innych.
Gdzie i kiedy?
- Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego
- - - ul. Bednarska 2/4 00-310 Warszawa
- - - ul. Nowy Świat 69 00-927 Warszawa
- Zjazdy odbywać będą się w soboty i niedziele w ramowych godzinach 9.00-16.00
- Pierwszy zjazd planowany jest na przełom października i listopada 2020 roku
Ze względu na warunki epidemiologiczne, zajęcia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 odbywać się będą w formie zdalnej, za wyjątkiem zajęć praktycznych.
Rekrutacja
Rekrutacja trwa do 25 września 2020 roku.
Rekrutacja odbywa się za pomocą systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Wymagane dokumenty prosimy o przesyłanie listem poleconym na adres adres Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa z dopiskiem "Studia podyplomowe - Nowe media i instytucjach dziedzictwa kulturowego":
- - - podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z systemu IRK,
- - - odpis dyplomu,
- - - adres korespondencyjny.
Możliwe jest również złożenie dokumentów osobiście w siedzibie Wydziału. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy ze względu na pracę zdalną.
Opłaty
Czesne wynosi 3 300 złotych za trzy semestry łącznie.
Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 3 raty.
Dodatkowe opłaty obejmują 30 zł za wydanie świadectwa ukończenia studiów i 4 zł za kartę słuchacza.
Kontakt
Więcej informacji o studiach znajdą Państwo na stronie: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/PODYPL2020/programme/SP-IN-NMIDK/ .
Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez system IRK.


Rektor Elekt – prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak zaakceptował kandydaturę prof. dr hab. Janusza Adamowskiego na Dziekana WDIB UW. Kandydatura wyłoniona została na podstawie wyborów, do których uprawnione było Kolegium Elektorów naszego Wydziału. Prof. dr hab. Janusz Adamowski już podczas głosowania indykacyjnego otrzymał 80% poparcie, nie został także wyłoniony kontrkandydat. W czasie głosowania na dziekana „na tak” dla kandydatury prof. Adamowskiego było 88% głosujących. Wobec powyższego Dziekanem Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii na najbliższą kadencję został prof. dr hab. Janusz Adamowski.