Wiadomości

Konferencja podsumowująca dotychczasowe uczestnictwo UW w Sojuszu Uniwersytetów Europejskich 4EU+

Dnia 10 października (pon.) w godzinach 10:00–15:00 w auli dawnego gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW) przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 odbędzie się konferencja podsumowująca dotychczasowe uczestnictwo UW w Sojuszu Uniwersytetów Europejskich 4EU+. Zachęcamy do udziału wszystkich pracowników naukowych, administracyjnych oraz studentki i studentów WDIB UW.

Uniwersytet Warszawski jako jeden z pięciu polskich uniwersytetów znalazł się w gronie 17 konsorcjów, które w czerwcu 2019 roku otrzymały grant w pierwszym pilotażowym konkursie Komisji Europejskiej „Uniwersytety Europejskie", finansowanym z programu Erasmus+. W ciągu ponad trzech lat trwania projektu „The 4EU+ Alliance" podejmowano działania dotyczące zwiększenia mobilności, w tym tzw. mobilności wirtualnej, tworzenia wspólnych ścieżek kształcenia oraz rozwijania m.in. kompetencji miękkich studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji UW.

Współpraca edukacyjna pomiędzy uczelniami partnerskimi 4EU+ będzie kontynuowana w kolejnych latach z wykorzystaniem środków przyznanych Sojuszowi z Programu Erasmus+ w ramach projektu: One Comprehensive European Research University (1CORE). Współpraca w zakresie budowania długofalowej strategii w zakresie badań naukowych i innowacji będzie rozwijana zaś w ramach projektu pn.: Transforming ReseArch & INnovation agendas and support in 4EU+, realizowanego przez Sojusz 4EU+ w programie Horyzont 2020 (od 2020 roku). Oprócz Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Heidelbergu, Uniwersytetu Karola w Pradze, Uniwersytetu Kopenhaskiego, Uniwersytetu w Mediolanie oraz Uniwersytetu Sorbońskiego w jego realizacji będzie uczestniczyć również Uniwersytet Genewski, który 1 sierpnia br. dołączył do pozostałych sześciu europejskich uczelni badawczych tworzących Sojusz 4EU+.

Konferencja jest okazją do przybliżenia dotychczasowych działań edukacyjnych, badawczych oraz innych wspólnych działań mających na celu pogłębienie i zacieśnienie współpracy pomiędzy członkami Sojuszu 4EU+, a także wymiany doświadczeń między polskimi członkami Uniwersytetów Europejskich.

Podczas wydarzenia swoimi doświadczeniami podzielą się również przedstawiciele innych sojuszy uniwersytetów europejskich. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy także przedstawicieli środowiska naukowego w Polsce, w tym m.in. Ministerstwa Edukacji i Nauki, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, pełniącej funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, oraz Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Swój udział w konferencji należy zarejestrować do dn. 20 września br., korzystając z elektronicznego formularza rejestracyjnego na to wydarzenie.

Program spotkania można pobrać ze strony Biura Międzynarodowych Programów Badawczych UW.
W razie pytań zachęcamy do kontaktu e-mailowego pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Search