Wiadomości

Od protestów do zbiorowego działania: Jak stawiamy opór opresyjnym normom w mediach? - Zaproszenie do udziału w bezpłatnej prekonferencji ECREA

Dr Greta Gober (kierowniczka zespołu badawczego „Diversity Management as Innovation in Journalism) weźmie udział w zbliżającej się zdalnej prekonferencji ECREA pt. „From unruliness to collective action: Resisting norms on gender and sexuality in media”” (7 października 2022, godz. 9.00-17.15). Konferencja organizowana jest przez Sekcję naukową ECREA: Płeć, Seksualność i Komunikacja. Swoje prace i działalność zaprezentują naukowcy, aktywiści, praktycy kreatywny i przedstawiciele mediów. 

Dr G. Gober poprowadzi panele pt. “Collective action and protests” (9.15-10.30) i “Value of collective unruliness for increasing newsrooms discursive diversity?”, którego jest również organizatorką (14:30-15:30). 

W drugim panelu, zrealizowanym w ramach projektu “Diversity Management as Innovation in Journalism” (Fundusze Norweskie), wezmą udział ekspertki i eksperci zajmujący się tematyką różnorodności w mediach: Jenny Rönngren (dziennikarka i wydawczyni w Syre, była redaktor prowadząca w Fempers), Sagal Hussein Omar (dziennikarka radiowa, pisarka, badaczka, producentka i szefowa Walaalo Studio, zajmującego się przygotowaniem treści dla mniejszości w Szwecji), Yasir Mirza (Global Head of Diversity & Inclusion w Financial Times) i Dr. David Dunkley Gyimah (starszy wykładowca w Cardiff School of Journalism, Emerging Journalism and AI, badacz, konsultant aktywnie współpracujący z Financial Times, BBC i Press Association).


Serdecznie zapraszamy! Konferencja w języku angielskim. Nie zapomnijcie się zarejestrować (bezpłatnie). 

Więcej informacji o wydarzeniu: https://gcecrea.wixsite.com/gendercommunication/ecrea-pre-conference-2022

Bezpłatna rejestracja dla wszystkich zainteresowanych: https://bit.ly/3QCWlq6

Search